Tomasz Jagiełło, Helios: już planujemy powiększenie kina w Galerii Sudeckiej

Tomasz Jagiełło, prezes zarządu Helios

Tomasz Jagiełło, prezes zarządu Helios

W przypadku kina w Galerii Sudeckiej firma Helios zdecydowała się na duży, wielosalowy multipleks. Decyzja ta jest efektem analiz firmy, które wykazały, że mieszkańcy miasta i okolic oczekują zróżnicowanej oferty kinowej. Rozmawiamy z Tomaszem Jagiełło, prezesem zarządu Helios na temat współpracy z centrum handlowym należącym do Echo Investment.

Kina sieci Helios słyną z najnowocześniejszego sprzętu, widzowie mają możliwość oglądania filmów na zaawansowanych technologicznie ekranach, a sale wypełnione są wysokiej klasy sprzętem nagłaśniającym. Jak będzie wyglądało kino w Galerii Sudeckiej?

Tomasz Jagiełło, prezes zarządu Helios SA: – Kino Helios w Galerii Sudeckiej będzie nowoczesnym multipleksem składającym się z części kinowej i strefy kawiarniano-barowej. W salach zamontowany zostanie wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający i do projekcji, a także ekrany perełkowe Harckness. Nie zabraknie również technologii Dolby 3D Digital Cinema, która umożliwia wyświetlanie filmów w formacie trójwymiarowym. Całość dopełnią komfortowe fotele.

Obiekty kinowe sieci Helios mają różne powierzchnie, jak to wygląda w przypadku Galerii Sudeckiej?

– W przypadku kina Helios w Galerii Sudeckiej zdecydowaliśmy się na duży, wielosalowy multipleks. To efekt naszych analiz, które wykazały, że mieszkańcy miasta i okolic oczekują zróżnicowanej oferty kinowej. Również z uwagi na zapotrzebowanie lokalnego rynku, zdecydowaliśmy się na uruchomienie rozbudowanej części kawiarniano-barowej. Projekt kina Helios w Galerii Sudeckiej został bardzo dobrze wkomponowany w strefę rozrywkową i gastronomiczną całego obiektu. Po dwóch latach od uruchomienia kina, w uzgodnieniu z Echo Investment, rozbudujemy kino o kolejne dwie sale i wtedy nasz multipleks osiągnie optymalną wielkość.

Czy otwarcie kina Helios w Galerii Sudeckiej wpłynie na lokalny rynek kinowy?

– Na pewno i będzie to znaczący wpływ. Z naszego doświadczenia wynika, że mniejsze kina szybko się przebranżawiają lub decydują się na rolę niszowego kina oferującego np. ofertę studyjną. Bez wątpienia Helios w Galerii Sudeckiej w pełni odpowie na zapotrzebowanie lokalnego rynku.

Helios i Echo Investment to spółki, które współpracują ze sobą od wielu lat. Czy to również miało znaczenie przy wyborze kolejnego lokalizacji dla kina?

– Oczywiście, Echo Investment to doświadczony deweloper i jeden z naszych sprawdzonych partnerów. Nasze kina z powodzeniem działają w obiektach Echo w całej Polsce – w Galerii Echo w Kielcach, Galerii Olimpia w Bełchatowie, w Outlet Park Szczecin, a w marcu tego roku do tego grona dołączyło kolejne kino Helios, tym razem w Galerii Amber w Kaliszu. Wkrótce będzie też Helios w Galerii Sudeckiej. Bardzo się cieszę, że to właśnie nasza sieć będzie mogła zapewnić mieszkańcom Jeleniej Góry i okolic, wygodę i przyjemność korzystania z oferty rozrywkowej.

Helios SA to jedna z dwóch największych sieci kin w Polsce. Dysponuje obecnie 34 obiektami kinowymi. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości. Kina Helios są jednak obecne także w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu.

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w miejscu działającego od ponad 13 lat CH Echo. W programie centrum zaplanowano sklepy, restauracje i punkty usługowe oraz wielosalowe kino Helios z częścią kawowo-barową, a także klub fitness Fabryka Formy. Poziom komercjalizacji Galerii Sudeckiej osiągnął 91 proc.

Szczegółowe informacje o projektach zostaną przedstawione podczas wrześniowych targów na stoisku 5.2. Firma jest też sponsorem After Party SCF 2014. Więcej szczegółów na temat Shopping Center Forum 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016