95 proc. najemców planuje przedłużyć umowy w Bonarka City Center

Bonarka City Center

Bonarka City Center

Bonarka City Center w tym roku będzie świętować 5. rocznicę otwarcia. Centrum to, od momentu otwarcia, nie zanotowało spadku odwiedzalności w ujęciu rocznym.

Wbrew niesprzyjającym trendom rynkowym, a nawet w obliczu pojawiających się nowych konkurentów, odwiedzalność krakowskiego centrum handlowego Bonarka z miesiąca na miesiąc systematycznie rośnie. Centrum to, od momentu otwarcia, nie zanotowało spadku odwiedzalności w ujęciu rocznym mimo spadającym indeksom ogólnopolskiej odwiedzalności obiektów handlowych.

Rekomercjalizacja centrum po pierwszym pięcioleciu działalności przebiegała bez problemów. Ponad 95 proc. najemców wyraziło chęć przedłużenia umowy najmu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy pozyskano ponad 20 nowych operatorów, którzy swoją ofertą wzbogacili i zróżnicowali portfolio Bonarki w sposób zgodny z założeniami strategicznymi zarządcy. Bonarka City Center dysponuje jeszcze niewielkim wakatem powierzchni, głównie w postaci mniejszych lokali i prowadzi intensywne rozmowy z firmami zainteresowanymi ulokowaniem tu swoich biznesów.

– Z punktu widzenia przedsiębiorcy wynajem lokalu w Bonarka City Center jest inwestycją obarczoną o wiele mniejszym ryzykiem niż decyzja o pojawieniu się w nowym centrum handlowym. Nasz obiekt ma już swoją historię i ugruntowaną pozycję a także wypracowane zaufanie klientów. Zespół zarządzający Bonarką udowodnił, że jest w stanie utrzymywać niesłabnącą atrakcyjność i zainteresowanie obiektem wśród konsumentów. Tego typu atuty są nie do przecenienia na dzisiejszym niestabilnym i trudnym rynku. – komentuje Andrzej Seliga, dyrektor zarządzający TriGranit Management Polska.

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze 91 tys. mkw. powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych, restauracji, punktów usługowych, w tym: Auchan, Leroy Merlin oraz największy w Polsce multipleks kinowy Cinema City. Na klientów Centrum czeka bezpłatny parking na 3200 samochodów. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „U Siemachy” o powierzchni całkowitej 700 mkw. W jego skład wchodzą m.in.: wielofunkcyjne sale edukacyjne, muzyczne, multimedialne oraz pokój konferencyjny.

Podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition spółka TriGranit Management Polska zaprezentuje na stoisku 2.4. krakowskie centrum handlowe Bonarka City Center.

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016