Immofinanz zbuduje kolejne centrum handlowe Vivo!

Projekt centrum handlowego Vivo!

Projekt centrum handlowego Vivo!

Immofinanz Group kontynuuje rozwój swojej nowo opracowanej marki centrów handlowych Vivo!. Działka o powierzchni sześciu hektarów została zabezpieczona pod budowę kolejnego obiektu tego typu na terenie Krosna.

Nowy projekt

Prace budowlane powinny zakończyć się w pierwszym kwartale 2017 r., a koszty tej inwestycji szacowane są na około 37 milionów euro. Immofinanz realizuje ten projekt deweloperski wraz z firmą Acteeum Group, specjalizującą się w przedsięwzięciach z obszaru nieruchomości handlowych (udziały firm w projekcie kształtują się na poziomie: 85 proc. Immofinanz i 15 proc. Acteeum).

– Planujemy kontynuować naszą ekspansję w polskim sektorze nieruchomości handlowych – na tym kluczowym dla nas rynku geograficznym w samym tylko 2014 roku udostępniliśmy 33 tys. m kw. powierzchni handlowej. Krosno będzie trzecim miastem w Polsce, gdzie powstanie centrum handlowe Vivo!, po pierwszym tego typu obiekcie otwartym w Pile w październiku 2014 r. i po Vivo! Stalowa Wola, którego budowa jest w toku. Kolejne lokalizacje są aktualnie badane, aby zapewnić dalszy, dynamiczny rozwój sieci centrów Vivo! – mówi redakcji Retailnet.pl Eduard Zehetner, prezes Immofinanz Group.

Vivo! Krosno

Nowe centrum handlowe będzie miało ok. 22 tys. m kw. powierzchni pod wynajem, mogącej pomieścić ponad 70 sklepów, a także ok. 800 miejsc parkingowych. Lokalizacja w południowej części miasta, z bezpośrednim dostępem do nowo wybudowanej obwodnicy, zapewni optymalny dojazd. Do Vivo! Krosno będzie więc można łatwo i szybko dotrzeć, zarówno z centrum miasta, jak i z jego okolic. Warto pamiętać, że Krosno liczy ok. 50 tys. mieszkańców, a stopa bezrobocia w mieście jest stosunkowo niska. Co więcej, w zasięgu centrum handlowego znajdzie się obszar obejmujący m.in. Jasło i Sanok, zamieszkały w sumie przez około 350 tysięcy osób.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku projektu deweloperskiego Vivo! Stalowa Wola, najnowszą inwestycję Grupa Immofinanz będzie realizować we współpracy z Acteeum Group. Aktualnie trwa już przygotowanie projektu architektonicznego, a dotychczasowe rozmowy z potencjalnymi najemcami są bardzo obiecujące.

Cechy charakterystyczne obiektów Vivo! to jednopiętrowa konstrukcja budynku, koncentracja na ofercie z zakresu mody i rozrywki, a także obecność rozpoznawalnych marek najemców. Koncepcja tego typu centrów handlowych została opracowana z myślą o miastach o liczbie mieszkańców od 40 tys. do 100 tys. i o zasięgu całkowitym umożliwiającym dotarcie do najmniej 200 tys. osób.

Immofinaz Group jest wystawcą marcowej edycji Shopping Center Forum 2015. Firma swoje projekty zaprezentuje na stoisku nr 2.5.

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016