Forum Radunia

– Forum Radunia to jeden z naszych kluczowych projektów i jeden z największych obiektów handlowych budowanych obecnie w Polsce. Zainteresowanie najemców jest ogromne – na początku roku podpisaliśmy umowę z grupą Inditex, która wprowadzi do Forum Radunia aż 7 swoich marek, a teraz dołącza TK Maxx. Finalizacja prowadzonych przez nas obecnie negocjacji z kolejną grupą firm pozwoli nam na wynajem dalszych 20 proc. powierzchni handlowej, co oznacza, że jeszcze w pierwszym półroczu 2015 roku poziom wynajmu osiągnie ponad 70 proc. – powiedziała Małgorzata Słowik, dyrektor działu leasingu Multi Poland.

– Jestem przekonana, że dzięki szerokiej, zdywersyfikowanej ofercie, Forum Radunia stanie się najbardziej atrakcyjnym miejscem zakupów i spotkań dla mieszkańców Trójmiasta, a dzięki doskonałym połączeniom komunikacyjnym przyciągnie mieszkańców całego regionu – dodała Małgorzata Słowik.

Forum Radunia to kompleks handlowy z nową przestrzenią publiczną, który powstaje w samym centrum Gdańska w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Rakowego. Inwestycja obejmuje budowę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół kompleksu. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Corporation a Gminą Miasta Gdańska oraz PKP S.A. Otwarcie obiektu planowane jest na 2017 rok.

Forum Radunia zaoferuje 62 tys. mkw. powierzchni komercyjnej, na której znajdzie się około 200 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1,1 tys. miejsc. W ramach kompleksu powstanie też zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni, jak również nowoczesne powierzchnie biurowe. Dzięki wyjątkowej lokalizacji w sercu Gdańska, z doskonałym dostępem do komunikacji publicznej, a także ofercie flagowych sklepów oraz znanych restauracji i kawiarni, Forum Radunia stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem spotkań, zakupów i rozrywki dla mieszkańców Trójmiasta oraz turystów.

Multi Corporation to jeden z największych właścicieli, zarządców oraz deweloperów wysokiej jakości centrów handlowych w Europie oraz Turcji. Jest to paneuropejska platforma nieruchomości handlowych dysponująca wysokim kapitałem i zorientowana na wzrost, a jej działalność koncentruje się na generowaniu i zwiększaniu trwałych dochodów z najmu.