Matras wchodzi do Nowego Rynku

Centrum Handlowe Nowy Rynek

Centrum Handlowe Nowy Rynek

TK Development zawarł umowę najmu z liderem dystrybucji książek na polskim rynku. Matras otworzy swój salon w Nowym Rynku na powierzchni blisko 300 mkw. i będzie to ich największy format w Jeleniej Górze

Nowy Rynek powstaje w sercu Jeleniej Góry. Centralna lokalizacja zapewnia doskonały dostęp zarówno od strony ul. Jana Pawła II jak i od ul. Podwale. Nowy Rynek to wyróżniający się projekt również z uwagi na funkcję dworca autobusowego, pełniącego w Jeleniej Górze rolę istotnego środka komunikacji miejskiej i dalekobieżnej.

W gronie najemców Nowego Rynku znajdują się już m.in.: jedyne w mieście H&M, oraz grupa Inditex z markami Bershka i Stradivarius, Reserved, Carry, Cropp, House, Mohito, Sinsay, Monnarii, Pako Lorente, CCC, Deichmann, Rossmann, Świat Książki, Home & You, Apart, Swiss, Briju, Grycan, Kolporter Bistro, Kebab, Cukiernia Jula. Branża elektroniczna reprezntowana będzie przez salon Media Expert. Operatorem spożywczym będzie supermarket Intermarche. Łączna powierzchnia obiektu wyniesie 56 tys. Mkw., z czego 24 tys. mkw. to powierzchnia najmu.

Nowy Rynek to inwestycja realizowana wspólnie przez dewelopera TK Development i fundusz inwestycyjny Heitman. Wartość inwestycji to 55 mln euro. Budowa Nowego Rynku przebiega zgodnie z harmonogramem, a bryła obiektu jest widoczna gołym okiem. Wykonawcą robót budowlanych jest Erbud SA. Otwarcie zaplanowano na jesień 2015 roku.

Księgarnie Matras zlokalizowane są w kilkudziesięciu miejscowościach. Obecnie Matras posiada hurtownie w: Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach i Warszawie. Księgarnie Matrasa mają powierzchnie od 50 do 500 mkw. oferują od 5 tys. do 35 tys. tytułów. Przy transakcji firmie TK Development towarzyszył Colliers International.

TK Development będzie wystawcą marcowej edycji Shopping Center Forum 2015. Firma swoje projekty zaprezentuje na stoisku nr 3.5.

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016