Księgarnia Matras
Księgarnia Matras

Tym samym Mariusz Rutowicz przestał pełnić obowiązki prezesa zarządu. Rada nadzorcza dziękuje Mariuszowi Rutowiczowi za zaangażowanie w rozwój marki.

Stanisław Wierzbicki od 17 lat jest związany z sektorem handlu detalicznego. Pracował dla największych firm branży, takich jak francuska Grupa Casino i brytyjskie Tesco. Rozwijał w nich działy operacyjne, inwestycji i rozwoju nowych formatów. Jest założycielem i członkiem zarządu fundacji Wolna Szkoła, prowadzącej szkołę demokratyczną na warszawskim Ursynowie i wspierającej edukację alternatywną.

180 księgarń w sieci

Stanisław Wierzbicki obejmuje funkcję prezesa w chwili gdy Matras posiada niemal 180 księgarń zlokalizowanych w ponad 70 miejscowościach. W ubiegłych trzech latach Matras SA rozwinął także sprzedaż w swojej księgarni internetowej matras.pl.

– Jednocześnie informujemy, że rada nadzorcza powołała na nowego członka zarządu Przemysława Podsiadłego, obecnego dyrektora logistyki – poinformował zarząd spółki.

Przypomnijmy, Matras w swoich księgarniach Matras oferuje ponad 120 tys. tytułów książek i kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez biografie, aż po książki dla dzieci.
W zależności od swojej powierzchni księgarnie Matras oferują od 5 tys. do 50 tys. Spółka współpracuje na stałe ze 120 księgarniami niezależnymi, zaopatruje około 100 bibliotek oraz dostarcza książki do 1,5 tys. księgarń i 1,9 tys. innych odbiorców (szkoły, instytucje publiczne, firmy) oraz współpracuje z ok. 1,5 tys. wydawcami.