– W kwietniu 2010 roku przejmiemy zarządzanie centrum handlowym Magnolia we Wrocławiu. Będzie to pierwsza galeria handlowo-rozrywkowa spoza portfela centrów M1 zarządzana przez Metro Asset Management w Polsce. Mamy ogromne międzynarodowe doświadczenie w tym kierunku i predyspozycje, żeby oferować tego typu usługi innym obiektom niż galerie handlowe M1 – zapowiada Renata Kinde-Czyż, członek zarządu Metro Group Asset Management Polska. Jednocześnie firma Metro Group Asset Management będzie dalej inwestować w rozwój istniejących centrów M1 w Polsce. Na razie nie zakłada jednak realizacji nowych projektów deweloperskich.

Metro Asset Management Polska Sp. z o.o. jest odpowiedzialna za proces inwestycyjny oraz zarządzanie Centrami Handlowymi pod szyldem M1. Centra M1 skupiają pod jednym dachem zarówno firmy należące do Metro Group: Real, Media Markt, jak i galerię handlową z 50-70 sklepami detalicznymi, punktami usługowymi i gastronomicznymi. Oprócz zarządzania centrami w Polsce, Metro Asset Management zarządza siecią siedemdziesięciu galerii handlowych M1 w Niemczech i Turcji.

Magnolia Park to największe regionalne centrum handlu, rozrywki i rekreacji we Wrocławiu. Na 74,4 tys. mkw. powierzchni handlowej znajduje się 250 sklepów oraz punktów usługowych z różną ofertą. Na terenie kompleksu są także: amfiteatr, tereny sportowe i fontanny. Przed wejściem głównym znajduje się staw o powierzchni 800 mkw. Zieleń rozmieszczona jest wokół dużego placu przed centrum, ale również wewnątrz Magnolia Park.