W dniach 7 i 8 kwietnia br. planowana jest wyprzedaż całego asortymentu sklepu.

Marcpol działa na polskim rynku od 1988 roku. Sieć należy do biznesmena Marka Mikuśkiewicza. Początkowo firma zajmowała się handlem hurtowym oraz sprzedażą detaliczną odzieży damskiej. Jako pierwsza w Europie Wschodniej otrzymała prawa dystrybucji odzieży firmy Lacoste. Pod koniec lat 80. został otwarty pierwszy sklep Marcpolu w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej – pierwszy prywatny, dewizowo-złotowy sklep w Polsce. W 1991 roku Marcpol utworzył sieć handlową z hurtowniami m.in. w Kielcach, Białymstoku i Częstochowie. W 1992 roku powstał m.in. sklep w Warszawie na pl. Defilad w blaszanej hali przy Pałacu Kultury i Nauki. Do 1995 roku sieć otworzyła 9 sklepów w Moskwie i 4 oddziały Marcpol Banku, a także sklepy w Sofii. W 2000 roku Marcpol kupił firmę Pekpol Detal powiększając swoją sieć o kolejne 11 sklepów, a w 2002 roku 10 supermarketów sieci delikatesów Roobert.
W 2009 został zdemontowany blaszak przy pl. Defilad , w którym mieścił się Marcpol. Likwidację hali Marcpolu w centrum Warszawa przy Pałacu Kultury i Nauki zapowiadano od kilku lat. W 2006 roku władze Warszawy wypowiedziały spółce Marcpol SAumowę dzierżawy. Spółka od tego czasu zajmowała teren w centrum Warszawy bezumownie.

Sieć Marcpol liczy ok. 50 placówek. Powierzchnia handlowa marketów jest zróżnicowana, większość liczy do 4000 mkw. Sklepy sieci zlokalizowane są w Warszawie i aglomeracji warszawskiej. W ubiegłym roku obroty Marcpolu wyniosły ok.1,5 mld zł (dane szacunkowe).