– Mamy nadzieję, że jakość zarządzania i nasze zaangażowanie przyczynią się do zwiększenia wartości powierzonego majatku i zadowolenia najemców – dodaje.

King Sturge należy do jednych z największych niezależnych firm doradczych działających na rynku nieruchomości w Europie. Firma posiada 42 biura w 14 krajach starego kontynentu. Na świecie zatrudnia przeszło 3800 pracowników w 215 własnych i stowarzyszonych biurach w 47 państwach.

Sieć obejmuje główne ośrodki handlowe w Wielkiej Brytanii oraz najważniejsze miasta Europy. Spółka posiada również firmy stowarzyszone w Australii, Indonezji, Malezji i Nowej Zelandii oraz partnerów handlowych w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, którzy działają poprzez King Sturge CORFAC International oraz ChainLinks Retail Advisors.

King Sturge jest obecna również na Środkowym Wschodzie, gdzie posiada biuro w Dubaju, koncentrując swoją działalność na obszarze państw wchodzących w skład Rady Współpracy Zatoki: Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Kuwejtu, Kataru, Omanu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Warszawskie biuro King Sturge zostało otwarte w styczniu 2000 roku. W kwietniu 2008 roku zostało otwarte kolejne biuro w Katowicach. King Sturge zatrudnia w Polsce zatrudnia 70 pracowników i świadczy usługi agencyjne na rynku powierzchni biurowych, magazynowych i handlowych, usługi doradcze w zakresie inwestycji, wyceny nieruchomości, zajmuje się zarządzaniem, badaniami rynku i doradztwem budowlanym.

Firma Balmain Asset Management rozpoczeła swoją działalność w 2003 roku. Jest specjalistą w sektorze inwestycji w nieruchomości handlowe oraz w zakresie dalszego nimi zarządzania.

Klienci Balmain powierzyli firmie w zarządzanie aktywa o łącznej wartości 235 mln euro co stanowi w przeliczeniu ponad 600 lokali handlowych na terenie 28 nieruchomości komercyjnych.