Odpowiada za zarządzanie 41 nieruchomościami w pięciu europejskich państwach. 80 proc. z nich to centra i galerie handlowe. – Oferujemy naszym klientom szeroki zakres usług na wszystkich etapach powstawania i istnienia nieruchomości. Świadczymy usługi od wczesnego etapu związanego z projektowaniem poprzez najmem, profesjonalne wsparcie księgowe i codzienne zarządzanie nieruchomością – mówi Country Director EMCM Poland, Agnieszka Zdunicz-Skośkiewicz.

W zeszłym roku w Czechach EMCM otrzymało nagrodę w konkursie CIJ Awards jako „Best Property management team of the year 2009”.

Plaza Centers, jeden z największych developerów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowej i Wschodniej, realizuje obecnie 4 inwestycji na terenie Polski.15 kwietnia br. firma otworzy obiekt w Suwałkach. Dwie kolejne zlokalizowane w Polsce inwestycje Plaza Centers, w Toruniu i Kielcach, mają być ukończone odpowiednio w 2011 i 2012 roku. Oprócz inwestycji, które są już w trakcie realizacji, deweloper planuje nowe – firma zakupiła w Łodzi działkę o powierzchni 55 000 metrów kwadratowych pod budowę centrum handlowo-rozrywkowego, które zostanie oddane do użytku w 2012 roku.

Do tej pory spółka Plaza Centers zrealizowała już siedem centrów handlowo-rozrywkowych w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Poznań, Ruda Śląska, Lublin, Rybnik i Sosnowiec. Od 2000 roku, kiedy to został zrealizowany pierwszy polski projekt Sadyba Best Mall w Warszawie, deweloper zainwestował już prawie miliard złotych. Do 2012 roku wartość wszystkich inwestycji Plaza Centers w Polsce przekroczy dwa miliardy złotych.