– To kolejny krok zbliżający do siebie dwie polskie organizacje handlowe: Lewiatana i Emperię, a także przykład konsekwentnej realizacji przyjętej przez nas strategii rozwoju, opartej na konsolidacji rynku detalicznego i dystrybucyjnego w Polsce – mówi Artur Kawa, prezes zarządu Emperii.
Lewiatan Kujawy organizuje działalność 246 sklepów franczyzowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Obroty spółki w 2009 roku wyniosły 34 mln. zł.
Dodatkowo Emperia powiązana jest kapitałowo z 11 spółkami operatorskimi. Trwają rozmowy z kolejnymi spółkami zainteresowanymi pełnym dołączeniem do grupy.

Emperia jest jedną z największych i najbardziej aktywnych polskich grup handlowych. Prowadzi handel detaliczny oraz dystrybucję artykułów spożywczych i kosmetyczno-chemicznych. Koordynatorem działalności grupy jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Emperia Holding SA. Grupa swym zasięgiem obejmuje teren całego kraju.

Spółka prowadzi dystrybucję artykułów FMCG poprzez magazyny cash&carry i centra dystrybucji rozlokowane w całej Polsce. Poprzez spółki Tradis oraz Ambra i DEF dociera do ponad 40 tys. polskich sklepów.

Handel detaliczny w Grupie Handlowej Emperia skupia sieci supermarketów o różnorodnych formatach, prowadzące placówki marek Lewiatan, Groszek, Euro-Sklep, Milea, Społem Tychy, Stokrotka i Delima. Poprzez spółkę Partnerski Serwis Detaliczny Emperia współpracuje z 51 spółdzielniami spożywców. Łącznie w ramach sieci detalicznych Emperii działa już 3 880 polskich sklepów.