Otwarcie kolejnego sklepu w Warszawie, w Centrum Handlowym Klif zaplanowane jest na lato 2010 roku. W tej chwili trwają ostatnie prace remontowe i przygotowawcze. Sklep będzie miał powierzchnię 137 mkw. – Nowy salon będzie utrzymany, podobnie jak pozostałe sklepy firmowe Solar, w eleganckiej stylistyce nawiązującej do aktualnie panujących trendów wnętrzarskich – informuje Anna Karpińska, specjalistka ds. Public Relations i Marketingu. Zapowiada przy okazji otwarcie kolejnych sklepów, jeszcze w tym roku.

W stolicy do tej pory zakupy w sklepach Solar można zrobić w pięciu punktach rozlokowanych w Złotych Tarasach, Galerii Mokotów, CH Arkadia, CH Janki oraz CH M1. Teraz dołączy do nich również Klif.

Centrum Handlowe Klif istnieje w Warszawie od 1999 roku. Powstało 3 lata po otwarciu pierwszego centrum w Polsce, w Gdyni. Firma swój wizerunek buduje na poczuciu wysokiej jakości i komforcie robienia zakupów. W stolicy dysponuje powierzchnią 18 tys. mkw. Wśród najemców odnaleźć można renomowane marki, takie jak Max Mara, Baldinini, Ferre Milano, Marlboro Classics, Pandora, Paul&Shark.

Solar Company LTD Sp.z o.o. pierwszy punkt otworzył w Poznaniu w 1999 roku. Od tej pory na rynku pojawiły się kolejne, m.in. w Białymstoku, Częstochowie, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi i Olsztynie. Firma w ciągu roku produkuje 1 400 000 sztuk odzieży, zatrudnia około 700 pracowników. W 2009 roku sieć osiągnęła obrót na poziomie 135 mln zł i ok. 20 mln zł zysku netto. Otrzymała również główną nagrodę w Konkursie Fashion Website Awards za najlepszą stronę internetową w branży mody w 2009 roku.