Według planu jego budowa powinna zostać zakończona za rok. Głównymi inwestorami projektu są miejscowa firma PHU Szron oraz Firma Handlowa Bartoszek. Pierwsza podjęła się wybudowania części o powierzchni ponad 7,5 tysiąca metrów kwadratowych, zadaniem drugiej jest dobudowanie kolejnych 2 tysięcy mkw. Na tej przestrzeni znajdą sklepy, butiki, restauracje oraz punkty usługowe. Inwestorzy czekają jeszcze na ostatnie pozwolenia na budowę. Spodziewają się uzyskać je pod koniec kwietnia bieżącego roku.

Jak podają Nowiny24, dyrektor Szronu, Wiesław Krystecki zapewnia, że centrum nie będzie stanowić konkurencji dla lokalnego rynku handlowego, a jedynie go uzupełniać. Tak, by klienci z Jarosławia nie musieli zakupów robić w sąsiednich, większych miastach. Kompleks powstanie w sąsiedztwie już istniejących marketów południowej części miasta. Położony będzie przy drodze prowadzącej do pawłosiowskiego węzła na autostradzie A4. Będzie dysponował parkingiem mieszczącym ponad 200 samochodów – czytamy w portalu.

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Szron od szesnastu lat działa na rynku sprzedaży artykułów AGD i RTV. Centrum firmy mieści się w Jarosławiu, jej oddziały rozmieszczone są również w Przemyślu i Tomaszowie Lubelskim. Od 2001 roku działalność firmy rozszerzono o sprzedaż mebli pokojowych i kuchennych.

Firma Handlowa Bartoszek Sp. J. to kontynuacja rodzinnego biznesu, którego początki sięgają 1985 roku. Prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną ogólnobudowlanych, instalacyjno-grzewczych oraz wykończeniowych.