Wraz z realizacją tej inwestycji rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulicy Radomskiej wraz z ulicą Kanałową. Celem jest usprawnienie dojazdu do marketu. Koszty inwestycji oszacowano na około 400 tysięcy złotych. 240 tysięcy to wkład finansowy firmy Nomi SA. Dotacja z budżetu powiatu starachowickiego to 160 tysięcy złotych.

Obecnie Nomi SA, właściciel marketów budowlanych, zatrudnia blisko 2000 osób w ponad 30 sklepach w Polsce o łącznej powierzchni blisko 130 tys. mkw. W 2008 roku zanotował przychody ze sprzedaży na poziomie 562 974 tys. zł, a zysk netto wyniósł 11 055 tys. zł. I półrocze 2009 roku przyniosło firmie 4-proc. wzrost przychodów (na porównywalnych sklepach).
W tym roku firma Nomi zainwestowała też w Dzierżoniowie. Wydała tu na inwestycję 22 mln zł. W otwartym w marcu markecie znalazło pracę sześćdziesiąt osób. W 2009 roku Nomi wybudował między innymi market w Dębicy za 7 mln zł. Ruszył on 15 października w dębickiej Galerii Raj.

Jak informował Retailnet.pl, w październiku br. w Starachowicach na osiedlu Południe ruszy też dyskont sieci Biedronka. Od kilku miesięcy trwają prace przy jego budowie. Będzie to piąty sklep tej sieci w Starachowicach. Pozostałe cztery znajdują się przy ulicach Radomskiej, Hutniczej Kolejowej i Majówka.

Leżące na terenie woj. świętokrzyskiego Starachowice liczą ponad 55 tys. mieszkańców. Według danych z roku 2005, średni dochód na mieszkańca wynosił 1580,07 zł. W mieście działają obiekty handlowe takich sieci, jak na przykład: Carrefour Express, Milea czy Stokrotka.