Jednym z głównych najemców nowej części centrum handlowego będzie 6-salowy multipleks, którego operatorem zostało Multikino. Będzie to pierwsze nowoczesne kino w Słupsku. W nowej części centrum znajdą się również klub fitness, kręgielnia, kawiarnie, restauracje oraz nowe marki firm odzieżowych, nieobecne dotąd na rynku lokalnym. Planowane jest także otwarcie marketu budowlanego.
Obecnie działające centrum Maylandu w Słupsku ma powierzchnię 22 tys. mkw. Rozbudowany Jantar będzie miał powierzchnię ponad 42 tys. mkw., dzięki czemu cały kompleks stanie się jednym z największych obiektów tego typu na Pomorzu Środkowym.

CH Jantar zostało otwarte we wrześniu 2008 roku. Znajdują się tu sklepy znanych marek, m.in.: H&M, KappAhl, a także RTV Euro AGD, Smyk, Empik, Pizza Hut oraz KFC i Big Burger.

Mayland Real Estate sp. z o.o. specjalizuje się w realizacji obiektów handlowych, rozrywkowych i usługowych. W 2008 roku otworzył trzy nowoczesne centra handlowe: CH Karolinka w Opolu, CH Pogoria w Dąbrowie oraz pierwszą część CH Jantar w Słupsku.
Na początku tego roku Mayland RE sprzedał dwa centrum handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej i Karolinka w Opolu funduszowi MGPA. Wynegocjowana została także opcja na sprzedaż kolejnego – Jantar w Słupsku.
We wrześniu 2007 roku deweloper ogłosił, że zamierza zainwestować wspólnie z funduszem Whitehall ponad miliard euro w realizację przedsięwzięć w naszym kraju. W ramach nowych inwestycji spółka chce otworzyć centra handlowe m.in. w Krakowie, Rzeszowie, Gdyni i Przemyślu.