Salon jest zlokalizowany blisko głównego wejścia na poziomie 0, w pobliżu sklepu IKEA oraz znanych międzynarodowych i polskich marek, jak Rossmann, Ecco, Apart czy Vision Express.
Wystrój sklepu został zaprojektowany zgodnie z przyjętymi standardami firmy – wszystkie meble mają delikatny odcień oranżu, który w połączeniu z kryształowym żyrandolem dodaje blasku wyeksponowanym kolekcjom.

W 2009 roku firma otworzyła kilka nowych salonów, w sumie przybyło jej ponad 1000 mkw. nowej powierzchni handlowej. Z kolei sprzedaż w 2009 roku spadła o 11 proc. w stosunku do roku 2008 (porównanie styczeń-listopad), jednak obroty wyniosły ponad 46 mln złotych. W 2010 roku Wittchen będzie obchodzić 20-lecie istnienia.

Firma Wittchen została założona w 1990 roku przez Jędrzeja Wittchena. W swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów, m.in.: portfele, kosmetyczki, saszetki, teczki, torebki, elegancką odzież damską oraz męską, a także jedwabne szale i apaszki, paski, rękawiczki, parasole w różnych fasonach i kolorach oraz torby i walizki podróżne z kolekcji Wittchen Travel. Na specjalne życzenie klientów, w 2006 roku, wprowadzono klasyczną kolekcję butów damskich i męskich Wittchen.

Firma posiada sieć własnych salonów firmowych i stoisk patronackich w całym kraju, prowadzi sprzedaż produktów dla klientów instytucjonalnych, rozwija działalność eksportową, a także sprzedaż za pośrednictwem Internetu. Marka ma sklepy firmowe także zagranicą, głównie w Rosji, Ukrainie i na Białorusi. Rozwój firmy stał się przyczyną stworzenia profesjonalnego centrum logistycznego w Broniszach, w którym zlokalizowany jest magazyn, skład celny oraz Departament Jakości. Obecnie w firmie zatrudnionych ok. 450 osób.