Natomiast jesienią po remoncie zostanie oddany do użytku największy w kraju punkt handlowy firmy – w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej, w domach towarowych Wars, Sawa i Junior, w miejscu zamkniętej w ubiegłym roku Galerii Centrum. Jak zapewnia Joanna Pindtal, Brand Manager w Marks&Spencer będzie to przestronny, bardzo nowocześnie zaaranżowany sklep. Powierzchnia przygotowywanego sklepu przekraczać będzie 2000 mkw. Na tej przestrzeni zostanie usytuowany między innymi rozbudowany dział spożywczy – jeden z większych w Polsce. Ponadto nowością w Warszawie będzie dział Home, oferujący wyposażenia mieszkań, akcesoria meblowe i dekoracyjne. Dotychczas podobny dział funkcjonował w Polsce jedynie w Poznaniu w Galerii Malta. „Cieszymy się, że już za kilka miesięcy będziemy mogli oddać mieszkańcom Warszawy w pełni nowoczesny salon, w tak prestiżowej lokalizacji jak Domy Towarowe Wars & Sawa, Junior. Zaprezentujemy w nim szeroką ofertę naszych produktów – słynących z jakości i dobrej relacji ceny do wartości. Jesteśmy dumni z tego, że będzie to jeden z najlepiej zaopatrzonych i prezentujących się salonów Marks & Spencer w naszej części Europy” – komentował Dusan Mrozek, dyrektor zarządzający Marks and Spencer Poland.

Firma Marks&Spencer powstała przeszło 120 lat temu w Leeds w Wielkiej Brytanii. Pomysłodawcą sieci był Michał Marks – z pochodzenia Polak, kilka lat później jako wspólnik dołączył do niego Thomas Spencer.
Dziś firma działa już jako spółka akcyjna. W samej Wielkiej Brytanii funkcjonuje ponad 600 jej placówek handlowych. Działają one również w 34 krajach świata, gdzie zatrudnienie znajduje w nich około 75000 osób. W sklepach o powierzchni ponad 1000 mkw. klienci mogą zaopatrzyć się ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci, akcesoria, bieliznę, kosmetyki oraz artykuły spożywcze.