To już drugie otwarcie zaplanowanie w tym miesiącu. 10 kwietnia rusza bowiem Leroy Merlin w Centrum Handlowym Port Łódź.
Warszawski sklep powstaje w dawnej siedzibie kompleksu Conforamy. W maju 2008 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodzę na przejęcie przez spółkę Leroy Merlin kontroli nad Conforamą.

Wielkopowierzchniowe markety pod szyldem Leroy Merlin, podobnie jak dawna Conforama, specjalizują się w sprzedaży artykułów dekoracyjnych oraz akcesoriów zagospodarowania wnętrz. Potrzebnych produktów klienci mogą szukać w działach materiałów budowlanych, stolarki, elektryczności, hydrauliki, ogrzewania i wentylacji, podłóg, farb i lakierów, dekoracyjnym czy oświetleniowym. Sklepy Leroy Merlin dodatkowo oferują usługi mieszania farb, cięcia płyt, szycia zasłon oraz firan, oprawy obrazów i luster, obszywania wykładzin i chodników czy wycinania otworów pod baterie w zlewach.

Firma Leroy Merlin rozpoczęła swoją działalność w roku 1923 we Francji. Na rynku polskim pojawiła się w 1994 roku. Dwa lata później otworzyła pierwszy market w Piasecznie pod Warszawą, obok sklepy Auchan z galerią handlową. W 2009 roku miała już 35 sklepów w największych miastach kraju, a ich powierzchnia handlowa wynosiła od 5,5 do 18 tysięcy mkw.

Pod koniec grudnia 2009 roku strona internetowa www.leroymerlin.pl została wyróżniona podczas gali Webstarfestival za najlepsze strony oraz projekty w polskim internecie. Wśród laureatów znaleźli się także National Geographic, pracuj.pl oraz Polska Times.