Inwestorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia handlowego jest Zdzisław Bąk, właściciel kilku punktów handlowo-usługowych w Żninie i okolicach. Będzie to jego pierwsze centrum handlowe.

Inwestycja jest realizowana na skraju największego w mieście osiedla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Powierzchnia całkowita centrum wyniesie 3000 mkw., zaś powierzchnia handlowa będzie zajmowała 2000 mkw. Dla klientów zmotoryzowanych zostanie przygotowany parking na 120 miejsc postojowych. W centrum docelowo znajdzie się 20 lokali handlowych z przeznaczeniem pod handel i usługi. Wokół galerii powstaną pasy zieleni, chodnik i parking wraz z drogą wewnętrzną.
Na parterze dużą powierzchnią ma zajmować sklep spożywczy. Oprócz tego na niższej kondygnacji znajdować się będzie osiem mniejszych punktów handlowych różnych branż. Na piętrze projekt przewiduje osiem lokali, w tym jeden duży ze sprzętem RTV/AGD. Pomieszczenia i ciąg komunikacyjny na wyższej kondygnacji będą miały przeszklony dach. Klienci znajdujący się na piętrze będą mieli widok na panoramę za ul. Łąkową oraz na kamienicę secesyjną przy ul. Gnieźnieńskiej i wieżę ciśnień przy ul. Dworcowej.

Zainteresowani mogą uzyskać szczegółowe informacje o wolnych lokalach handlowych i szczególach związanych z inwestycją w Żninie bezpośrednio u inwestora, drogą mailową – [email protected] lub telefonicznie: 601-417-679, 669-773-537.
15-tysięczny Żnin w województwie kujawsko-pomorskim jest położony przy drodze krajowej nr 5, ok. 45 km na południe od Bydgoszczy.