I w to, co mówi raczej trzeba wierzyć, bo do tej pory wszystko za co się złapał zamieniał w złoto, tzn. w złotówki – pisze Gazeta Wrocławska. Obecnie w budynku kina mieści się 11 mieszkań. Dziesięć stoi pustych, ale jedenaste zajmują Maria i Zygmunt Rachańscy. Firma Odra Film sprzedała budynek razem z nimi. – Zrobię delikatesy, a mieszkania zostawię – zapowiada Artur Toronowski.
Zapewnia też, że Rachańscy mogą być spokojni. – Nigdzie ich nie wyrzucę. Pan Rachański będzie u mnie mieszkał za darmo do końca życia. Będzie takim home workerem – obiecuje przedsiębiorca ze Zgorzelca.

Citronex to rodzinna firma, działająca w trzech sektorach biznesu: spedycja i logistyka, myjnie samochodowe oraz dojrzewalnie bananów. Spółka prowadzi też stacje benzynowe. Jedna z nich znajduje się przy drodze krajowej nr 2 (Świebodzin – Świecko). Na stacji może tankować jednocześnie 9 tirów oraz 10 samochodów osobowych.

Spółka powstała 20 lat temu w Zgorzelcu jako małe przedsiębiorstwo importujące owoce cytrusowe i zatrudniające zaledwie kilka osób. W 1997 roku zatrudniała już 150 osób, a Rafał Zarzecki – najstarszy syn Artura Toronowskiego – podpisał pierwszy z kontraktów na import bananów z Ameryki Południowej. Niewiele później, młodszy brat Rafała – Robert, przejął pieczę nad flotą transportową. Obecnie Citronex zatrudnia 400 wykwalifikowanych pracowników, jest liderem w imporcie bananów w tej części Europy, a jego flota transportowa liczy już 250 aut.

Obecnie w Zgorzelcu działają placówki handlowe takich sieci, jak na przykład: Real, Eko czy Leroy Merlin.