– Łódź zyskała ostatnio nowe, duże i nowoczesne centrum handlowe, w którym nie mogło zabraknąć naszych restauracji. Liczymy, że zarówno Sphinx, jak i WOOK staną się pożądanym miejscem spotkań klientów Portu Łódź. Osobom, które przyjadą do centrum na zakupy, zaoferujemy wyjątkowe miejsca, w których będą mogli się zrelaksować, a przede wszystkim skosztować potraw kuchni orientalnej i chińskiej w wyjątkowej scenerii i z dala od zakupowego biegu – mówi Bogdan Bruczko, wiceprezes zarządu Sfinks Polska. – Od kilku miesięcy systematycznie rozbudowujemy nasze sieci w różnych miastach i cieszymy się, że dwie z nowych restauracji powstaną właśnie w Łodzi – mieście, skąd wywodzi się Sphinx – dodaje Bogdan Bruczko.

W ramach rozbudowy sieci w najbliższym czasie Sfinks Polska planuje otwarcie kolejnych restauracji na Dolnym Śląsku – w Legnicy, Opolu i Zgorzelcu. Ostatnio otwartą restauracją w centrum handlowym jest Sphinx w Galerii Malta w Poznaniu.
Sfinks Polska zarządza obecnie 110 restauracjami, w tym siecią 96 restauracji Sphinx (segment casual dining) zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 9 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 5 restauracjami WOOK (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią co do wielkości pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Spółki zależne GK Sfinks Polska SA: Sfinks Deutschland GmbH Düsseldorf, Niemcy – 100 proc. udziałów; Sfinks Czech & Slovakia s.r.o. Praga, Republika Czeska – 100 proc. udziałów; SFINKS Hungary Vendéglátó Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. Budapeszt, Węgry – 100 proc. udziałów; Shanghai Express Sp. z o.o. Łódź, Polska – 100 proc. udziałów.