Jak informuje na swojej stronie internetowej sieć handlowa, badania laboratoryjne wyrobu ujawniły w nim zawartość kadmu. Toksyczny pierwiastek (obecny m.in. w dymie papierosowym) jest zabroniony w produktach włókienniczych. Mówi o tym rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i znakowania takich produktów.

"Niezgodność ta może mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo użytkowania wyrobu, ze względu na możliwość wywołania podrażnień skóry oraz szkodliwe działanie na drogi oddechowe" – czytamy dalej. Kadm gromadzi się w ludzkim organizmie i ma negatywny wpływ na przemiany metaboliczne wapnia, magnezu, żelaza, cynku i miedzi. Każdy, kto zakupił szkodliwy produkt, powinien zwrócić go do Działu Obsługi Klienta najbliższego hipermarketu Real. Firma zapewnia, że klienci otrzymają zwrot równowartości ceny zakupu, bez konieczności okazania paragonu.

Obecnie w Polsce działają 54 hipermarkety Real, gdzie pracuje obecnie 13,5 tys. osób. Sieć Real powstała w Polsce pod koniec 1995 roku. Sprzedaż prowadzona jest w 36 miejscowościach i 14 województwach. Asortyment tworzy 45 tys. artykułów spożywczych i przemysłowych.
Sieć hipermarketów Real należy do Metro Group – drugiego, co do wielkości w Europie i trzeciego na świecie, koncernu handlowego zatrudniającego 250 tys. pracowników. W Polsce koncern reprezentowany jest przez: Real, Makro Cash & Carry, Media Markt i Saturn. Sieć hipermarketów Real powstała w Niemczech w 1992 r. Na mapie firmy są m.in.: Niemcy, gdzie Real posiada 342 placówki i jest największą siecią handlu detalicznego, Polska, Turcja ( Real pojawił się w 1998 r. a teraz ma 11 sklepów), Rosja, na terenie, której w ciągu jednego roku uruchomiono 10 hipermarketów Real oraz Rumunia (pierwszy Real powstał w 2006 r., a dziś znajduje się tam już 14 hipermarketów). Real posiada łącznie 427 obiektów.