Umowa dystrybucyjna zawiera kluczowe postanowienia dotyczące minimalnego poziomu zapasów, określa warunki handlowe, w tym dotyczące cen i rabatów, oraz innych programów promocyjnych. Zamknięcie transakcji spodziewane jest z początkiem III kwartału 2010 roku.

– Realizując konsekwentnie naszą strategię koncentrowania się na portfelu marek własnych oraz importowanych na wyłączność, podjęliśmy decyzję o sprzedaży naszej działalności hurtowej dystrybucji napojów alkoholowych. Uważamy, że Eurocash pozyskuje doskonałą sieć dystrybucji, która od dziesięciu lat jest liderem na rynku hurtowej dystrybucji wyrobów spirytusowych w Polsce, i nadal jest około dwa razy większa od najbliższego konkurenta w dziedzinie hurtowego handlu alkoholami wysokoprocentowymi – powiedział William Carey, prezes CEDC.

Przedmiotem transakcji jest sprzedaż 14 spółek dystrybucyjnych CEDC: : Astor, Dako-Galant, Damianex, Delikates, Miro, MTC, Multi-Ex, Onufry, Panta-Hurt, PHA, PHS, Premium Distributors, Agis oraz Saol Dystrybucja.

– Z wielkim entuzjazmem podchodzimy do tego przejęcia, gdyż przejmując biznes dystrybucyjny CEDC nabywamy nie tylko największego dystrybutora wyrobów spirytusowych, ale także kontynuujemy naszą strategię polegającą na przejmowaniu tylko najlepszych graczy na rynku – skomentował Luis Amaral, prezes Eurocash.

CEDC jest jednym z największych producentów wódki na świecie. W Polsce i Rosji produkuje takie marki jak m.in.: BOLS, Absolwent, Żubrówka, Soplica, Green Mark, Zhuravli i Parliament. Firma eksportuje obecnie Żubrówkę i Green Mark na wiele światowych rynków, włącznie ze Stanami Zjednoczonymi, Anglią, Francją i Japonią. CEDC produkuje i dystrybuuje również markę wódki Royal Vodka, która jest najlepiej sprzedającą się wódką na Węgrzech.