W programie inauguracji był między innymi krótki spektakl komediowy i koncert laureata programu „Szansa na Sukces”. Inwestor galerii nie wskazał jeszcze konkretnej daty otwarcia.

Właścicielem obiektu jest firma Biuro Prawno-Finansowe Inwestor Bartłomieja Paczóskiego z Białej Podlaskiej. Centrum Handlowe Hermes powstało na bazie Domu Handlowego Hermes, który w Skarżysku-Kamiennej istniał od 1977 roku. Nowy budynek składa się z trzech kondygnacji – dwóch naziemnych i jednej podziemnej. Ta ostatnia przeznaczona została na parking na około 100 samochodów.

– To będzie raczej mała – ale doskonale urządzona miejska galeria z takimi sklepami i markami, na które tutaj jest po prostu popyt. Oczywistym jest, że do naszego obiektu nie wejdą sieci sprzedające bardzo drogie produkty – informował przed otwarciem Bartłomiej Paczóski, właściciel Biura Prawno-Finansowego Inwestor.

Swoje punkty w centrum handlowym Hermes otworzą między innymi: Play, Świat Mody, Mit Sat, Mar-Pis, apteka Millenium, supermarket Stokrotka,Yes, Takko, CCC, Empik, Cropp Town, 5-10-15, Boti, Coccodrillo, Solar, Adidas, Nike, Reebok, Inglot, Sunset Suits, Luigi Vesari, Wrangler, Lee, Avant, Vision Express, Blue Moon, salon Ery, Orange, drogeria Natura, salon jubilerski firmy Skorpion, Orsay, Reserved, Świat Zabawek, Deichmann, Top Secret, Camaieu, Empik, De Facto, Cropp, Shiva, Gold Boot, Camelia, Maja, Yups, Triumph oraz Akubi Collection.

Biuro Prawno-Finansowe Inwestor jest również właścicielem centrum handlowego Rywal o powierzchni 14 tysięcy metrów kwadratowych, które mieści się w Białej Podlaskiej.