Firma Badura powstała w 1982 r. jako niewielki zakład rzemieślniczy, w którym produkowano buty w sposób tradycyjny, tzn. każda para była wykonywana ręcznie. Dziś Badudra jest nowoczesnym zakładem produkcyjnym, którego artykuły dostępne są w kraju i zagranicą. W 2008 r. sprzedaż spółki wyniosła 28 470 867 zł, a zysk 75 270 zł. Marka prowadzi także sprzedaż internetową. Obecnie firma zatrudnia ponad 200 osób.

W związku z rozwojem sklepów firmowych Badura, firma poszukuje na terenie naszego kraju  powierzchni pod działalność handlu detalicznego w galeriach, centrach handlowych oraz przy głównych ulicach handlowych.

Centrum handlowo-rozrywkowe Blue City to obiekt łączący w sobie funkcje handlową, rozrywkową i biurową. Blue City to ponad 230 sklepów, restauracji, barów, kawiarni i punktów usługowych, duże centrum rekreacyjne, bogata oferta sportowa i atrakcje dla dzieci.

Budynek ma ogółem około 185 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z czego całkowita powierzchnia najmu centrum wynosi około 65 tysięcy metrów powierzchni . Ok. 30 tysięcy metrów kwadratowych przypada na kompleks biurowy.

W kompleksie Blue City znajduje się 1500 miejsc postojowych na parkingu wielopoziomowym, 600 miejsc w ogrzewanym garażu podziemnym i do 400 na parkingach zewnętrznych.

Właścicielem i zarządcą Blue City jest Blue City sp. z o.o. Pakiet większościowy 51 proc. firmy należy do holenderskiej grupy inwestycyjnej. Portfolio zagranicznych inwestorów Blue City obejmuje nieruchomości na całym świecie.