Takko Fashion, z siedzibą w Telgte w Niemczech, jest jednym z największych sprzedawców detalicznych odzieży w Europie, która posiada w obecnej chwili prawie 1400 sklepów. Firma od niemal 30 lat działa jako sieć dyskontów odzieżowych gwarantując przystępne ceny i wysoką jakość asortymentu. Od marca 2008 r. marka Takko rozwija się również w Polsce.

Sieć odzieżowa Takko Fashion otworzyła pod koniec 2009 roku dwa kolejne sklepy. Pierwszy zlokalizowany jest w CH Unia Park w Grudziądzu przy ulicy Włodka 11, a drugi w Centrum Handlowym Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Słowackiego 123. Tym samym spółka zamknęła rok 2009 liczbą 24 sklepów w Polsce.

Pasaż Łódzki został oddany do użytku w 2000 roku. Jego powierzchnia całkowita wynosi 36 365 mkw. W obiekcie znajduje się hipermarket Real oraz 65 butików i punktów usługowych, w tym 5 średniopowierzchniowych: RTV EURO AGD, GO Sport, Feu Vert, Bata , Reserved. Ponadto najemcami obiektu są: Solar, Willsoor, sklepy jubilerskie Yes i Apart, drogerie Yves Rocher, prefumerie Sephora, marka Carry, sklepy obuwnicze spółki NG2 – Boti i CCC. Deichmann, Tk Maxx oraz Atlantic. Ponadto w Pasażu znajdują się punkty usługowe m.in. sieci Orange, biuro podrózy Nekermann, M Punkt, sklep Ery czy punkt Vision Express.

Pasaż posiada 1750 bezpłatnych miejsc parkingowych. Galeria jest odwiedzana przez ponad ponad 4 miliony klientów rocznie.

Właścicielami Pasażu Łódzkiego są Pradera Central Łódź Gallery sp. z o.o. oraz Pradera Central Łódź Hipermarket sp. z o.o.