Charles Vögele Holding AG posiada ponad 850 sklepów w Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Belgii i Holandii, jak również w Polsce, Czechach, Słowenii i na Węgrzech. W pierwszej połowie 2009 roku firma zatrudniała 7888 pracowników. Akcje Charles Vögele Holding AG są notowane na SIX Swiss Exchange.

W Polsce swoje pacówki sieć prowadzi m.in. w: Parku Handlowym Matarnia w Gdańsku, Centrum Handlowym King Cross Marcelin w Poznaniu czy Centrum Handlowym M1 w Zabrzu. W ofercie Charles Vögele znajdą się ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci oraz akcesoria.

Galeria Sfera została oddana do użytku w 2001 roku, a następnie rozbudowana.  Powiększona o nową powierzchnię Galeria Sfera I została włączona do użytku pod koniec 2009 roku . W nowej części Sfery przybyło 120 sklepów. Łącznie jest ich 250. W rozbudowanym obiekcie pracę znalazło ok. 700 osób. Nowa część wyposażona jest w parking dla 1400 samochodów na 2 kondygnacjach podziemnych i 6 naziemnych.
 
Wśród najemców znalazły się takie marki jak: Aerosoles, Intimissimi, Calezdonia, Caterina, Cubus, Eurofirany, Olsen, Penny Black, Pretty One, Roy Robson, Salomon, Tui Centrum Podróży, Smyk, CCC, Wójcik, Czas Na Herbatę, Tatuum, Soul, Deka Smak, Big Star i Vobis. Oferta rozrywkowa obejmuje 25 restauracji i kawiarni, nowoczesne kino z 7 salami projekcyjnymi ( Helios), klub muzyczny (Klimat) wraz z dyskoteką, ośmiotorową kręgielnią i pubem, miejsce zabaw dla dzieci (Akademia Rozwoju Dziecka Tere Fere), galerie sztuki ( Fraktal) oraz klub fitness (Gymnasion). Obie części Galerii na wysokości pierwszego piętra łączy oszklone szerokie przejście.