Galeria Pomorska

– Zainteresowanie ze strony wielu najemców nie obecnych jeszcze w Bydgoszczy jak i tych zainteresowanych powiększeniem obecnie wynajmowanych lokali utrzymuje się na wysokim poziomie – mówi Magdalena Kondeja, Leasing Manager w firmie Balmain. – Obecnie obserwujemy bardziej selektywne i ostrożne podejście najemców w kwestii wyboru nowych lokalizacji. Najemcy preferują dobrze funkcjonujące centra handlowe o ugruntowanej pozycji rynkowej, jak Galeria Pomorska – przekonuje Edyta Potera, dyrektor w dziale najmu powierzchni handlowych Jones Lang LaSalle.

Asset Managerem Galerii Pomorskiej jest firma Balmain Asset Management, a wyłącznym doradcą w zakresie wynajmu powierzchni handlowych – Jones Lang LaSalle.

Galeria Pomorska zajmuje powierzchnię 30 tyś. mkw., z czego 10 tyś. mkw. zajmuje hipermarket Carrefour. Galeria oferuje klientom ponad 100 sklepów, restauracji, centrum rozrywki (XL Bowling) oraz ok. 20 stoisk w pasażu. Dostępny jest również parking na 1,2 tys. samochodów, w tym także wydzielona część parkingu strzeżonego.

Galeria Pomorska jest najdłużej istniejącym regionalnym centrum handlowym w Bydgoszczy, otwartym w kwietniu 2003 roku. Centrum handlowe zlokalizowane jest przy ul. Fordońskiej 141 z Hipermarketem Carrefour oraz 100 sklepami takimi jak H&M, Reserved, Smyk, Empik, KappAhl, RTV Euro AGD, Almi Decor, Takko, CCC, Douglas, McDonalds i rodzinną kręgielną. Firma Jones Lang LaSalle jest odpowiedzialna za najem w Galerii Pomorskiej.

Balmain Asset Management zajmuje się inwestycjami w obiekty handlowe oraz asset managementem. Spółka jest obecna na polskim rynku od 2004 roku, a swoje biuro w Warszawie założyła w 2005 roku. Od tego czasu Balmain zakupił 16 nieruchomości handlowych na terenie Polski. W Europie Balmain posiada i zarządza ponad 31 obiektami, o łącznej liczbie ponad 750 najemców i łącznej wartości ponad 280 mln euro. Obecne plany spółki w Polsce dotyczą też Zielonej Góry.