W Warszawie będą to parkingi przy następujących centrach handlowych: Arkadia, Galeria Mokotów, Reduta, Bemowo, Wileńska, Blue City, Marki , Janki, Centrum Handlowe Ursynów, IKEA Janki, Auchan na ul. Modlińskiej, IKEA Targówek.

Dojazd w okolice pl. Piłsudskiego w stolicy będzie możliwy wyłącznie środkami komunikacji miejskiej. Urząd Miasta zachęca kierowców, aby korzystali z transportu zbiorowego, a nie ze swoich aut. Decyzją Urzędu Miasta St. Warszawy transport miejski będzie w sobotę bezpłatny.

Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu, w związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenckiej Pary, zarówno w sobotę jak i niedzielę sugeruje się zrezygnowanie z poruszaniem się samochodami na rzecz komunikacji miejskiej. W tym celu niżej wymienione obiekty oferują bezpłatne miejsca: Centrum Handlowe Krokus, Zakopianka, Plaza Kraków, Bonarka, Centrum Handlowe M1, Galeria Krakowska oraz IKEA.

Właściciele wyżej wymienionych centrów handlowych ściśle współpracują z Władzami Miast oraz odpowiednimi służbami porządkowymi Warszawy i Krakowa, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort osobom chcącym bezpiecznie dotrzeć na miejsca uroczystości.

Polska Rada Centrów Handlowych to organizacja non-profit. Od 2003 roku zrzesza firmy i osoby pracujące w branży nieruchomości handlowych: zarządcy, deweloperzy, prawnicy, architekci, agencje PR, marketingu, etc.

W trakcie swojej działalności PRCH podjęła m.in. działania lobbyingowe przeciwko ustawie WOH, wypracowaniu kompromisu w sprawie zakazu handlu w niedzielę, oraz organizacji polskiego stoiska na międzynarodowych targach MAPIC. Jednym z celów PRCH jest dostarczanie wiedzy na temat funkcjonowania centrów handlowych poprzez organizowanie szkoleń i seminariów.