W ramach promocji Mini Parku, firma Świtalski & Synowie przygotowała dla mieszkańców miasta specjalną ofertę atrakcji na sobotnie popołudnie Parku przy ul. Hanki Sawickiej. Przewidziane są konkursy, występy taneczne i pokazy graffiti, niespodzianki łączące zabawę z rekreacją. – Wiosenna impreza jest jedną z kilku, które zaplanowaliśmy w celu promocji obiektu w tym roku – mówi Tomasz Jurga, członek zarządu firmy Świtalski & Synowie. – Mamy nadzieję, że dzięki tego typu wydarzeniom galeria umocni swoją pozycję w lokalnej przestrzeni handlowej – dodaje.

Do końca kwietnia firma planuje otwarcie kolejnych czterech lokali: sklepu z odzieżą i sprzętem sportowym Outhorn, butiku Buduar, sklepu Belpol, oferującego materiały do wyposażenia wnętrz oraz Apteki Medycznej. – Jesteśmy przekonani, że poszerzona oferta Mini Parku spotka się z zainteresowaniem mieszkańców pobliskich osiedli i szybko zyska popularność oraz stałych klientów – mówi Tomasz Jurga, członek zarządu firmy Świtalski & Synowie. – Dobór najemców, nowoczesna architektura i wysoki standard galerii z pewnością wpłyną na komfort codziennych zakupów – wyjaśnia.

Galeria Mini Park w Kaliszu została uruchomiona w grudniu ubiegłego roku. Działalność rozpoczęły tu wówczas dwie ogólnopolskie sieci: sklep spożywczy Biedronka oraz Pepco, oferujący odzież i artykuły przemysłowe codziennego użytku. W ostatnich miesiącach inwestor sfinalizował umowy z nowymi najemcami, którzy funkcjonują już na terenie obiektu. Do portfela najemców Mini Parku dołączyła drogeria Schlecker, salonik prasowy Kolporter, salon jubilerski Krysmet, butik z bielizną dla pań Szuflada, sklep z odzieżą dla dzieci Tup Tup oraz sklep budowlany Packcenter. Na terenie galerii działa także punkt gastronomiczny Beaver.

Mini Park w Kaliszu to projekt wpisujący się w strategię inwestycyjną firmy Świtalski & Synowie, która zakłada wybudowanie kilkudziesięciu mini centrów handlowych i obiektów wielofunkcyjnych na terenie całego kraju. Mini Parki są lokalnymi galeriami, których konkurencyjna oferta handlowo-usługowa zaspokoi bieżące potrzeby mieszkańców sąsiadujących dzielnic. W tym roku prace nad mini galeriami prowadzone są także w Płocku, Goleniowie i Wolsztynie.