Największe atrakcje czekają wrocławian w sobotę 24 kwietnia. Gościem będzie Anna Przybylska, aktorka, która współpracowała przy powstaniu promocyjnego gadżetu Renomy – Eko-Torby uszytej z banerów reklamowych, sygnowanej jej podpisem. Wystąpi niemiecki chór „Die Heimatsänger” (nawiązujący do tradycji grupy śpiewaczej, która istniała na Dolnym Śląsku w latach 50. XX w.).

Przez całą sobotę i niedzielę w pasażu domu handlowego na klientów będą czekać promocje i zniżki w sklepach oraz zabawy dla rodzin i dzieci. Atrakcją mają być pokazy akrobacji rowerowych. Imprezie będzie towarzyszyć wystawa przygotowana we współpracy z Niemieckim Towarzystwem Kulturalno-Społecznym we Wrocławiu „Urodzeni we Wrocławiu – świadkowie historii opowiadają”, przedstawiająca życiorysy kilkorga ludzi urodzonych w Breslau i ich wspomnienia z dzieciństwa spędzonego w tym mieście. Dom handlowy przy ul. Świdnickiej jest bohaterem kilku ich opowieści.

Dom Handlowy Renoma jest usytuowany w samym sercu Wrocławia – przy ul. Świdnickiej 40. Nowy rozdział w długoletniej historii tego budynku rozpoczął się 25 kwietnia 2009 roku, kiedy firma Centrum Development & Investments, właściciel budynku, ponownie oddała obiekt wrocławianom. Po gruntownej rewitalizacji i rozbudowie domu handlowego powierzchnia całkowita Renomy liczy ponad 99 tys. mkw., z czego 31 tys. mkw. to powierzchnia handlowa, a 10 tys. mkw.stanowi powierzchnia biurowa, w całości wynajęta przez firmę Hewlett-Packard.

Na trzech kondygnacjach handlowych mieści się 120 sklepów oraz część restauracyjna. Wśród marek obecnych w Renomie znajdują się: Zara, Empik, Tatuum, Esprit, Sephora czy Alma jak również i takie, które debiutuję na mapie handlowej Dolnego Śląska, do których należą: TK Maxx, New Look, Massimo Dutti czy Furla.