Ewa Pawłowska przed rozpoczęciem pracy w firmie King Sturge na stanowisku Retail Negotiator pracowała jako prawnik w Rodamco Europe (część Unibail – Rodamco), gdzie zajmowała się między innymi negocjacją umów najmu w Galerii Mokotów oraz doradztwem na rzecz Złotych Tarasów. Współpracowała również z Neinver Polska podczas komercjalizacji Galerii Malta. W 2008 roku dołączyła do działu najmu powierzchni komercyjnych Jones Lang LaSalle, gdzie zajmowała się m.in. najmem powierzchni oraz doradztwem podczas komercjalizacji Galerii Jurajskiej (GTC), Galerii Sfera (Bielsko Business Centre) i Forum Koszalin (Multi Development).

Firma King Sturge jest jedną z największych Europejskich firm doradczych działających na rynku nieruchomości. Posiada 42 własne biura w 14 europejskich państwach. Ale dodatkowo w jej skład wchodzi łącznie około 200 zrzeszonych biur działających na całym świecie, które zatrudniają 3,800 pracowników. Biura firmy funkcjonują w największych miastach Europy, w tym w Wielkiej Brytanii. Są dostępne właściwie w każdej większej aglomeracji. Zostały one otwarte również w Australii, Indonezji, Malezji i Nowej Zelandii. King Sturge swoich partnerów biznesowych posiada także w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej.

W Polsce firma King Sturge jest reprezentowane przez dwa biura. Główne od lutego 2000 roku mieści się w Warszawie. Zatrudnia ponad 50 pracowników. Drugie – katowickie powstało osiem lat później. Obydwa stworzono w odpowiedzi na dynamiczny wzrost popytu na profesjonalne usługi doradcze na krajowym rynku nieruchomości.