Inwestorzy nowo powstałej Galerii Mazovia postanowili w związku z katastrofą lotniczą, jaka poruszyła światem 10 kwietnia br., zrezygnować z hucznego otwarcia. – Tragedia w Smoleńsku była głębokim wstrząsem również dla mnie i wszystkich osób zaangażowanych w budowę Mazovii – mówi Andrzej Lewandowski, inwestor galerii. – Dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że nasza gala otwarcia musi być o wiele spokojniejsza niż planowaliśmy. Wszystkie jednak atrakcje dla Klientów odbędą się, choć niektóre w późniejszym terminie – wyjaśnia.

Uroczyste przecięcie wstęgi odbędzie się 24 kwietnia w samo południe, po czym prowadzący imprezę Marcin Prokop zaprosi wszystkich płocczan do wnętrza Galerii. Całe wydarzenie nawiąże do hasła „Mazovia. Galeria w Twoim stylu”. Dlatego na klientów czekać będą symbole światowych stolic, m.in. Empire State Building, Statua Wolności, wieża Eiffla i Big Ben. Statua Wolności, fotoboard z panoramą Nowego Jorku, pokazy biżuterii i wizażu oraz bar Manhattan – znajdą się przy stanowisku nowojorskim. Klienci będą mogli sobie tu zrobić pamiątkowe zdjęcia. Przy barze odbędą się pokazy trików barmańskich. W Nowym Yorku nie zabraknie stylistów wizażu udzielających porad klientom. Będzie można również odwiedzić stanowisko z biżuterią reprezentującą najnowsze światowe trendy jubilerskie. Z kolei paryskie stanowisko zaprosi na warsztaty mody, pokazy bielizny i porady dermatologa.

Charakterystycznym elementem budynku galerii będzie przeszklony food court z widokiem na miasto. Mazovia położona jest w dzielnicy Podolszyce, w rejonie ulic Wyszogrodzkiej, Armii Krajowej, Szarych Szeregów i al. Jana Pawła II. Inwestorem centrum jest Lewandpol. Galerią zarządza King Sturge – międzynarodowy doradca działający na rynku nieruchomości. Za wynajem powierzchni odpowiedzialna jest firma Cushman & Wakefield, a wsparcie w komercjalizacji zapewnia firma Mallson.