Ubiegły rok był trudny dla Bytomia — jak dla prawie każdej spółki odzieżowej. Grupa przeprowadziła gruntowną restrukturyzację swojej działalności i jest dobrej myśli, jeśli chodzi o bieżący rok. Jak informował już wcześniej Retailnet.pl, Zakłady Odzieżowe Bytom w 2009 roku miały 14,4 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom większościowym. Planują otworzyć w tym roku cztery nowe sklepy firmowe.

W 2009 roku sieć handlowa spółki powiększyła się o pięć nowych sklepów. Obecnie Bytom ma 52 placówki handlowe, w tym jedną działąjącą na terenie Niemiec. Jak informował poertal Retailnet.pl, spółka została niedawno dokapitalizowana kwotą 4,5 mln zł przez fundusze zarządzane przez Investors Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Zakłady Odzieżowe Bytom to polskie przedsiębiorstwo przemysłu lekkiego, specjalizujące się w produkcji odzieży męskiej, w tym głównie garniturów, marynarek oraz spodni. Firma powstała w lipcu 1945 roku w Bytomiu. Od 1 stycznia 1995 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od początku istnienia wyprodukowała już kilkadziesiąt milionów sztuk ubrań, które były sprzedawane na rynku polskim oraz na rynku międzynarodowym, między innymi w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz Stanach Zjednoczonych.

Na przestrzeni wielu lat firma Bytom SA otrzymała między innymi takie nagrody, jak: Doskonałość Mody 2000, Złote Godło, Złotą Pętelkę, Laur Konsumenta 2005, Wybitnego Złotego Konsumetnta oraz Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.