Krakowska placówka przy ul. Os. Teatralne 19 dysponuje powierzchnią sprzedaży o wielkości 270 mkw. Posiada dwa stanowiska kasowe i zatrudnia 12 pracowników. Drugi z nowo otwartych sklepów – w Lublinie, ma powierzchnię sprzedaży o wielkości 107 mkw. i również dwa stanowiska kasowe. Placówka zatrudnia siedmioosobowy personel.

– Wprowadzenie w 2007 roku osiedlowych sklepów franczyzowych Carrefour Express było odpowiedzią na potrzeby konsumentów. W przeciwieństwie do wielu zachodnioeuropejskich społeczeństw, polscy klienci są wciąż przywiązani do robienia zakupów w mniejszych sklepach, położonych blisko miejsca zamieszkania. Otwierając kolejne placówki, firma Carrefour wychodzi naprzeciw tym potrzebom – czytamy w komunikacie spółki.

Sklepy franczyzowe Carrefour są bowiem zlokalizowane przede wszystkim w miastach i w strefach podmiejskich, wśród osiedli mieszkaniowych, a ich klienci cenią sobie różnorodność ich oferty produktowej, bliskość położenia od miejsca zamieszkania oraz konkurencyjne dla danej okolicy ceny.

Carrefour Polska należy do Grupy Carrefour, francuskiej sieci hipermarketów i supermarketów. Firma powstała we Francji w 1959 roku. Pierwszy supermarket został otwarty w Annecy we Francji w 1963 roku. Wybudowano go na skrzyżowaniu 5 ulic i stąd nazwa Carrefour – w języku francuskim "skrzyżowanie".

W Polsce pierwszy hipermarket Carrefour został otwarty w listopadzie 1997 roku w Łodzi. W roku 2000 do sieci dołączyły supermarkety Champion i Globi. Natomiast w roku 2007 Carrefour przejął 183 supermarkety Albert, 15 hipermarketów Hypernova oraz cztery stacje benzynowe.