W Porcie Łódź poza Wilsoor i Michael, Christine i sklepem Wojas otwarto także supermarket poznańskiej sieci Piotr i Paweł oraz sklep z materiałami budowlanymi i artykułami wyposażenia wnętrz Leroy Merlin. Ponadto, w food courcie pojawiły się dwie nowe restauracje: Berlin Doner Kebab i China Restaurant, a w jednym z pasaży prowadzących na Patio uruchomiony został Sphinx. – Kolejne otwarcia planowane są na najbliższe tygodnie – informuje Andrzej Cieślik, dyrektor Portu Łódź. – Jeszcze w kwietniu ofertę Portu Łódź uzupełnią m.in. sklep Reserved, salon obuwniczy Venezia, pizzeria Da Grasso i mini piekarnia Fornetti. W maju odbędzie się otwarcie perfumerii Sephora i sklepów Jaqueline Riu, Adidas i Reebok oraz Bergson oferującego sprzęt i odzież sportową. Niebawem klienci Portu Łódź będą mogli także zrobić zakupy w jednej z drogerii-aptek Superpharm – dodaje Cieślik.

W dniu otwarcia centrum odwiedziło ponad 71 000 osób. Do końca otwarciowego weekendu frekwencja wyniosła niemal 230 000 osób. W tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne każdego dnia Port Łódź odwiedzało niemal 20 000 osób.

Inwestorem i deweloperem projektu Port Łódź jest Inter Ikea Centre Polska SA. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok marketu Ikea w należących do IICP centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. Obecne są przede wszystkim marki oferujące produkty wyposażenia wnętrz oraz marki odzieżowe.

IICP jest obecnie właścicielem sześciu centrów handlowych: w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Równolegle z realizacją Portu Łódź firma pracuje nad projektem pierwszego w Polsce miasteczka handlowego Bulwary Poznańskie oraz prowadzi prace koncepcyjne związane z budową centrów handlowych w Lublinie i Rzeszowie.