Trzech prywatnych inwestorów postawi centra handlowe w Mielcu

Budynek Galerii Viva już stoi przy ul. Dąbrówki. Inwestorem jest dębicka firma Green Park. Otwarcie tego centrum handlowego planowane jest jeszcze w tym roku. Powierzchnia galerii to ponad 2 tys. mkw. Obok znajdzie się parking na ponad 70 miejsc – czytamy w portalu.

W informacji podanej przez serwis czytamy, że trwają rozmowy na temat drugiej galerii – Aury, która ma powstać przy al. Niepodległości. Jej powierzchnia to 2,5 tys. mkw. Inwestorem jest IVS Grupa, deweloper mający w swoim portfolio rozbudowywane centrum handlowe Raj w Dębicy. Prowadzone są negocjacje z kolejnymi cenionymi przez klientów najemcami, znaną drogerią, wiodącymi markami odzieżowymi, a także punktami gastronomicznymi oraz usługowymi. Galeria, jak podaje firma Colliers International, ma być otwarta w grudniu br. Głównym sklepem będzie Polomarket (660 mkw.).

Jak podają Nowiny24.pl, prace przy budowie Smoczka trwają na osiedlu Dziubków. To największy obiekt handlowy w mieście (4,5 tys. mkw.). – Będzie tutaj salon meblowy BRW, małe Tesco oraz liczne punkty handlowe. Otwarcie planujemy jeszcze w październiku tego roku – mówi Henryk Niedbała, wiceprezes spółki Futura 6000.

– Mam nadzieję, że budowa tych galerii będzie mieć pomyślny finał. Mielec jest miastem, które ciągle się rozwija. Tymczasem nie ma tu centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia. Na większe zakupy trzeba się wybrać do Dębicy, Tarnowa lub Rzeszowa – mówi mieszkanka osiedla Smoczka w rozmowie z portalem. – Liczę na to, że to się wreszcie zmieni – dodaje.