Wyspa handlowa zostanie otwarta pod koniec kwietnia w Krakowie w CH Bonarka (powierzchnia: 12 mkw.), a trzy kolejne w maju: w Szczecinie w CH Galaxy (10 mkw.), Poznaniu w CH Malta (powierzchnia 10 mkw.) i we Wrocławiu w CH Renoma (powierzchnia 10 mkw.).

W planach firmy Crocs Poland na 2010 rok jest osiągnięcie liczby 20 wysp firmowych, głównie w dużych miastach. Wszystkie nowe salony firmowe Crocs będą miały postać wyspy. Będzie można w nich kupić m.in. tegoroczną nowość – model Croc Band.

Pierwszy salon firmowy marki Crocs powstał w marcu 2007 roku w CH Blue City w Warszawie. Drugi został otwarty w 2008 roku w Zakopanem. Pozostałe mają postać oryginalnych wysp. Misją firmy jest być w każdym dużym mieście Polski.
 

W Bonarka City Center znajduje się 270 sklepów oraz stoisk czasowych, 20 sal kinowych, kilkanaście restauracji i kawiarni, lodziarnie oraz parking podziemny na 3 200 samochodów. Spośród 270 punktów handlowo-usługowych największą powierzchnię zajmuje hipermarket Auchan, będący zarazem partnerem BCC. Jest to 25. hipermarket tej sieci w kraju, ale pierwszy w Krakowie. Drugim pod względem powierzchni sklepem w Bonarce jest Leroy Merlin. To kolejny, trzeci już punkt tej sieci w Krakowie.  

W szczecińskim Centrum Galaxy klienci mogą skorzystać z oferty 190 sklepów różnych branż oraz hipermarketu Real. Na pięciu poziomach parkingu znajduje się ok. 700 miejsc parkingowych. Dostęp do Centrum odbywa się bezpośrednio z poszczególnych poziomów. Parking podziemny na ok. 600 samochodów znajduje się pod budynkiem, skąd do centrum można dostać się windą lub chodnikiem ruchomym. Na terenie parkingu podziemnego funkcjonuje myjnia samochodowa oraz punkt car-audio.

Z kolei poznańska Galeria Malta oferuje 170 sklepów, punktów usługowych, kawiarni, restauracji, wielosalowe Multikino, klub fitness i plac zabaw dla dzieci.

Na trzech kondygnacjach DH Ranoma mieści się 120 sklepów oraz część restauracyjna. Wśród marek obecnych w Renomie znajdują się zarówno te znane już wrocławianom jak: Zara, Empik, Tatuum, Esprit, Sephora czy Alma jak również i takie, które debiutuję na mapie handlowej Dolnego Śląska, do których należą: TK Maxx, New Look, Massimo Dutti czy Furla.