Abra Meble w Rzeszowie mieści się w nowo otwartym centrum handlowym Nova przy ulicy Rejtana 67. Sklep w Przemyślu na swoją lokalizację wybrał Galerię Blue Park znajdującą się przy ulicy Lwowskiej 17. Natomiast placówka sieci w Siemianowicach Śląskich położona jest przy ulicy Niepodległości 27.

Abra Meble to ogólnopolska sieć sklepów meblowych, która została założona w 1990 roku. Siedzibą firmy jest Kraków, gdzie znajduje się zarząd, centrala logistyczno–handlowa. Właśnie w Krakowie założony został pierwszy salon meblowy tej marki. Aktualnie Abra to 76 sklepy meblowe w 62 miastach w całej Polsce. Dostępne są one między innymi w Warszawie, Radomiu, Lublinie, Bydgoszczy, Olsztynie, Zamościu, Wrocławiu, Wałbrzychu, Łodzi.

Asortyment sklepów Abry zapewnia możliwość kompleksowego umeblowania mieszkania, od pokoju dziennego, jadalni, gabinetu, sypialni po pokój dziecięcy. Abra oferuje zestawy wypoczynkowe, sofy, szafy i przedpokoje, biurka i krzesła biurowe, stoliki kawowe, stoły, sypialnie, łóżka, szafki RTV i komody, a także meble kuchenne i systemy meblowe.

Firma powstała w 1990 roku w Krakowie. Powołano tu do istnienia pierwszy salon meblowy Abra, w mieście ulokowano również zarząd i centralę firmy. Jedenaście lat później stała się częścią JD Group – firmy prowadzącej sieci ponad 1300 sklepów wyposażenia wnętrz. Na świecie spółka notowana jest na giełdzie w Johanesburgu. Od tego momentu firma nabrała rozpędu i z 10 wówczas funkcjonujących sklepów, poszerzyła swoją działalność aż siedmiokrotnie.