Takko Fashion, z siedzibą w Telgte w Niemczech, jest jednym z największych sprzedawców detalicznych odzieży w Europie. Posiadająca w obecnej chwili prawie 1400 sklepów firma od niemal 30 lat działa jako sieć dyskontów odzieżowych. Takko oferuje ubrania w korzystnych cenach dla dorosłych i dzieci, szybko i elastycznie dopasowując swoją bogatą ofertę do najnowszych trendów mody.

Od marca 2008 roku marka Takko rozwija się dynamicznie również w Polsce. Nowo powstałe salony w Płocku i Jeleniej Górze liczą odpowiednio 422 mkw. i 410 mkw. powierzchni handlowej. Plany rozwoju zakładają dalszą ekspansję w naszym kraju.

Mazovia otworzyła się w sobotę, 24 kwietnia 2010 roku, w samo południe. Jest pierwszą galerią w Płocku, która podejmie konkurencję z turystyką zakupową do Warszawy, uprawianą przez wielu mieszkańców Płocka. Ze względu na bogatą ofertę modową kampania otwarcia prowadzona jest pod hasłem: „Mazovia – galeria w Twoim stylu”.

Pojawiły się tu takie marki jak: Reserved, Cropp, Quiosque, Tally Weijl, Atlantic, Gatta, Pawo, Kastor, z segmentu obuwia: Deichmann, CCC, BuTik, Wojas, sportowe: Adidas/Reebok, Nike, USA Sport, segment urody i zdrowia: Yves Rocher, Drogerie Natura, Rossmann i Vision Express. Z kolei sprzęt elektroniczny, oprócz Media Markt, będzie można nabyć w salonie Vobis, a także w punktach obsługi operatorów sieci komórkowych: Plus, Era, TPSA/Orange. Artykuły gospodarstwa domowego i wyposażenia wnętrz będą dostępne w sklepach Megapunkt i Home & You. Ofertę dla dzieci prezentują: Coccodrillo, Bartek, Wader. W biżuterię można zaopatrzyć się w salonach: Apart, Swiss, Diamor, Glitter i Yes.

W galerii znajdują się marki debiutujące na północnym Mazowszu, w tym: salon z elektroniką i multimediami Media Markt, salony modowe z odzieżą i obuwiem: Marks & Spencer, H&M, Carry (największy salon w Polsce), Stradivarius (z grupy Intidex), Mango, Promod, Takko, Le Mac, Quicksilver, Boot Square, Funk’n’Soul, Vanila, Via Roma, Esotiq, perfumeria Sephora, oferta sportowa: 4F Sport Performance (ubierający kadrę olimpijską), Delta Sport, czy Pure Health & Fitness (największy w mieście fitness klub tej samej sieci, która jest obecna w warszawskich Złotych Tarasach czy Blue City). W segmencie dziecięcym są: Wójcik, Pompo (pierwszy salon w Polsce), Kids’ Play (największa w mieście sala zabaw dla dzieci). Pojawił się także: Home&You, salon jubilerski W. Kruk, a w ofercie gastronomicznej KFC i Hana Sushi. Jest też klimatyczna palarnia kawy Caffe Singidunum, w której klienci centrum będą mogli skosztować 400 gatunków kawy.