Marka Parfois wyróżnia się różnorodnością kolekcji, innowacyjnym wystrojem swoich sklepów, a także korzystną cenowo, uaktualnianą co tydzień ofertą. Salony Parfois odwiedzają głównie kobiety. Zwłaszcza te, które lubują się w nieszablonowych dodatkach i są otwarte na najnowsze trendy. Wszystkie produkty firmy projektowane są przez jej dwa własne zespoły diznajnerów – w Barcelonie i w Porto – informują przedstawiciele sieci.

Pochodząca z Portugalii firma swój pierwszy butik otworzyła w 1994 roku. Obecnie jest już dostępna w dwudziestu krajach, a wkrótce marka Parfois – jak informują jej przedstawiciele – pojawi się także w Bułgarii, Libanie, Turcji, Maroku oraz na Filipinach.

Silesia City Center to największe na Górnym Śląsku i w Zagłębiu centrum handlowo-rozrywkowe. W jego ofercie znajduje się 250 sklepów, punktów handlowo-usługowych, kawiarni i restauracji. Powierzchnia centrum handlowego wynosi 65 tys. mkw. Do największych najemców należy market z elektroniką użytkową i artykułami gospodarstwa domowego sieci Saturn oraz całodobowy hipermarket Tesco.

W strefie rozrywki znajdującej się na pierwszym piętrze mieszczą się sale kinowe Cinema City, klub Fun City (dyskoteka, kręgle, bilard itd.), dwie restauracje (Bierhalle, Sicilia) oraz klub fitness dla kobiet pod szyldem Gymnasion.

Centrum handlowe rocznie odwiedza ponad 13 milionów klientów. Silesia to także miejsce ciekawych imprez i koncertów oraz sezonowych pokazów mody. To właśnie tutaj w 2009 roku odbył się pierwszy w Polsce ślub w centrum handlowym.