Sieć oferujące między innymi podłogi oraz inne wyposażenie wnętrz wprowadziła na czeski rynek sprawdzony od lat w Polsce format sprzedaży. Na powierzchni około 600 – 800 mkw., Komfort oferuje wybór paneli laminowanych, podłóg drewnianych, wykładzin oraz dywanów. Uzupełnienie stanowi asortyment komplementarny: drzwi oraz firany i zasłony. Klienci mogą skorzystać z doradztwa oraz z pakietu usług około sprzedażowych, m.in. pomiaru, montażu, cięcia i obszywania wykładzin, transportu i wnoszenia.

Otwarcie sklepu Komfort w ponad 300-tysięcznej Ostrawie spotkało się z dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Na klientów czekała tradycyjnie lampka szampana, firmowe upominki oraz 20 proc. rabat na wszystkie produkty. Sklep w Ostrawie zlokalizowany jest w Retail Parku Futurum przy ul. Varenská 3309. Powierzchnia sklepu 790 mkw.

Sklepy Komfortu za południową granicą otwierane są w popularnych retail parkach w największych miastach Czech. Obecnie działają w: Ołomuńcu, Pradze, Usti nad Labem, Karvinie, Pilźnie oraz w Ostrawie.
Do końca 2010 roku planowanych jest uruchomienie jeszcze trzech nowych lokalizacji: w Libercu, Brnie i w Pradze. Łącznie sieć posiada ponad 140 sklepów.
Od marca 2010 roku działa również w Koszycach pierwszy sklep Komfortu na Słowacji. Do końca 2010 planowane jest otwarcie sklepu w Bratysławie.

Sklepy Komfort SA to jedna z największych w Polsce sieć sklepów specjalizujących się w sprzedaży pokryć podłogowych. Działalność rozpoczęła w latach 90 tych. Obecnie, jako część holdingu Enterprise Investors, działa także na obszarze Czech i Słowacji. W ponad 140 salonach oferuje szeroki wybór: wykładzin, dywanów, paneli, drewna, akcesoriów do montażu i pielęgnacji podłóg, a także drzwi, firan i zasłon.