Inwestor i zleceniodawca budowy centrum handlowego Galeria Twierdza w Zamościu to firma EF Progress III Sp. z o.o., która wchodzi w skład Grupy Rank Progress, z którą spółka realizowała już kilka podobnych obiektów: Galerię Piast w Legnicy, Galerię Twierdza w Kłodzku. Aktualnie firma Erbud realizuje dla EF Progress III Sp. z o.o. dwie inwestycje handlowe w Jeleniej Górze oraz w Kłodzku (Galeria Kłodzko II).

Firma Erbud SA funkcjonuje na rynku budowlanym od dwudziestu lat, powstała w 1990 roku w Toruniu. Jej założycielem był Eryk Jan Grzeszczak. Początkowo funkcjonowała pod nazwą Przedsiębiorstwo Budowlane i Usług Technicznych Erbud. W maju 1991 roku do Eryka Jana Grzeszczaka dołączył drugi udziałowiec, Dariusz Grzeszczak. W 1996 roku stworzono pierwszy zagraniczny oddział spółki w Krefeld na terenie Republiki Federalnej Niemiec. Od 2000 roku oddziały firmy powstawały również w Polsce, w takich miastach jak Warszawa, Rzeszów, Szczecin i Wrocław. W roku 2003 PBiUT Erbud przekształcono w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W tym czasie podjęto decyzję o wprowadzeniu inwestora strategicznego, którym została firma Wolff & Müller GmbH & Co.KG. Zmieniono również centralne biuro i siedzibę zarządu Erbudu – z Torunia firma przeprowadziła się do Warszawy. W listopada 2006 roku Erbud Sp. z o.o. została przekształcona w spółkę akcyjną. Natomiast w maju 2007 roku trafiła na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dwa lata temu spółka uzyskała tytuł Perła Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Duże, który przyznaje miesięcznik Polish Market oraz Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Zajęła również 22. miejsce na liście Diamenty Forbesa w grupie Przedsiębiorstwa Duże.