Stokrotka Sp. z o.o. jest firmą z kilkunastoletnią tradycją i całkowicie polskim kapitałem. Wchodzi w skład Grupy Handlowej Emperia. Pierwszy supermarket Stokrotka powstał w 1996 roku. W następnych latach konsekwentnie rozwijano sieć. Obecnie Stokrotka obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. W sieci działa ponad 160 sklepów. Przeciętna powierzchnia sklepu liczy ok. 650 mkw. W 2008 roku obroty sieci Stokrotka wyniosły 1,04 mld zł.

Firma ma także siedem Galerii Handlowych Stokrotka, które ulokowane są w: Łomży, Białymstokju, Opolu, Nowym Targu, Świdnicy, Przasnyszu oraz w Radomiu.

Grupa Handlowa Emperia jest jedną z największych i najbardziej aktywnych grup handlowych w Polsce prowadzących handel detaliczny oraz dystrybucję artykułów spożywczych i kosmetyczno-chemicznych. Koordynatorem działalności Grupy jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Emperia Holding SA. W skład holdingu wchodzą trzy spółki dystrybucyjne (Tradis Sp. z o.o., DEF Sp. z o.o. oraz Ambra Sp. z o.o.), spółki detaliczne (Stokrotka Sp. z o.o., Detal Koncept Sp. z o.o., Lewiatan Holding SA, Społem Tychy Sp. z o.o., Maro Markety Sp. z o.o., Euro Sklep SA), marki supermarketów (Stokrotka, Delima, Groszek, Milea, Lewiatan, Społem Tychy oraz Euro Sklep) oraz spółki innych segmentów (Emperia Info Sp. z o.o. – usługi informatyczne na rzecz spółek Grupy Handlowej Emperia, Elpro Sp. z o.o. – usługi deweloperskie oraz zarządzanie nieruchomościami i Infinite Sp. z o.o. – usługi informatyczne).