– Oferta restauracji Wook skierowana jest do miłośników kultury i smaków Dalekiego Wschodu – mówi Bogdan Bruczko, wiceprezes Sfinks Polska SA. – Kucharze na oczach gości przygotowują tradycyjne dania kuchni chińskiej, a atmosfery dopełniają wnętrza utrzymane w czerwono-czarnej stylizacji – dodaje.

Nowo otwierany Wook w Porcie Łódź jest restauracją z kompleksową obsługą kelnerską, która będzie działać w oparciu o model franczyzowy. Jest to szósta restauracja Wook w Polsce. – Otwarcie Wooka jest częścią obecnie realizowanych długookresowych planów spółki – wyjaśnia Bogdan Bruczko. – Mamy w portfolio bardzo silne marki, w tym Sphinx, który został uznany za markę pięciolecia w kategorii handel i usługi, ale to właśnie dla Wooka rozpoczyna się czas dynamicznego rozwoju – dodaje.

Bruczko mówi, że biorąc pod uwagę coraz większą popularność kuchni chińskiej w Polsce firma będzie chciała zwiększyć skalę działalności sieci Wook, by jej restauracje były szeroko rozpoznawalne i łatwo dostępne dla klientów.

Sfinks Polska zarządza obecnie 111 restauracjami, w tym siecią 96 restauracji Sphinx (segment casual dining) zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 9 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 6 restauracjami WOOK (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Spółki zależne GK Sfinks Polska SA: SFINKS Deutschland GmbH Düsseldorf, Niemcy – 100 proc. udziałów; Sfinks Czech & Slovakia s.r.o. Praga, Republika Czeska – 100 proc. udziałów; SFINKS Hungary Vendéglátó Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. Budapeszt, Węgry – 100 proc. udziałów; Shanghai Express Sp. z o.o. Łódź, Polska – 100 proc. udziałów.