Cubamemucho to międzynarodowe wydarzenie, stale poszerzające swój zasięg i promujące kubańskie tańce i muzykę na wszystkich kontynentach. Festiwal odbył się już w ponad 20 krajach: w Kanadzie, Wenezueli, Chinach, Australii oraz Europie. Tegoroczna edycja będzie największą, jaka dotychczas odbyła się w Polsce.

Przygotowane atrakcje taneczne i muzyczne stanowią pomysł na kubańską majówkę. Na chętnych czekają m.in. warsztaty taneczne na różnych poziomach, które poprowadzi grupa kubańskich instruktorów tańca, pokazy i animacje taneczne (piątek i sobota, godz. 21.00, klub Lucie, CH Blue City) czy półfinał zawodów Rueda World Championships, podczas którego zaprezentują się formacje Rueda de Casino w Polsce.

Atrakcjami wieczoru w klubie Lucid będzie Pena de Rumba, czyli muzyka i pokazy na żywo rumby kubańskiej: guaguanco i columbia w wykonaniu kubańskich artystów oraz koncerty z muzyką kubańską.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu oraz zaproszonych artystów zamieszczone są na stronie http://www.eSalsa.net/cubamemucho.

Dla klientów Blue City organizatorzy przygotowali zniżkę na karnety FULLPASS – osoby, które do końca 29 kwietnia 2010 roku zarejestrują swój udział w festiwalu, będą mogły przyprowadzić osobę towarzyszącą gratis. Aby skorzystać z oferty trzeba w formularzu rejestracyjnym dodać adnotację Blue City.

Centrum handlowo-rozrywkowe Blue City to miejsce, które łączący w sobie funkcje handlową, biurową i rozrywkową. Blue City to ponad 230 sklepów, restauracji, barów, kawiarni i punktów usługowych, duże centrum rekreacyjne, to także oferta sportowa i atrakcje dla dzieci.