Kawiarnia Starbucks w Poznaniu jest zlokalizowana w Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar, w części Atrium, na poziomie 0. Jej wystrój nawiązuje do historii Starbucks oraz do globalnego programu Starbucks Shared Planet. Goście kawiarni mogą dostrzec elementy zaprojektowane na wzór pierwszej kawiarni Starbucks przy Pike Place w Seattle otwartej w 1971 roku. Z kolei cała jedna ściana kawiarni została poświęcona tematyce Shared Planet.

Poznańska kawiarnia Starbucks ma ok. 50 mkw. powierzchni. Została wyposażona w 30 miejsc siedzących, z których część znajduje się wewnątrz kawiarni, a część na zewnątrz, w Atrium Starego Browaru. Znajdują się tam dwu i trzy-osobowe stoliki i drewniane krzesła. Skąd goście Starbucks mają otwarty widok na architekturę Starego Browaru. Kawiarnia jest czynna w godzinach 8:00 – 21:00 od poniedziałku do soboty oraz w godzinach 9:00 – 20:00 w niedzielę. Tak jak we wszystkich lokalizacjach Starbucks, także goście poznańskiej kawiarni mają zapewniony bezpłatny dostęp do Internetu (Wi-Fi). Kawiarnia jest również dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Stary Browar to miejsce znane mieszkańcom Poznania – z jednej strony mogą tam spędzić czas, pójść na zakupy czy spotkać się z przyjaciółmi. Z drugiej strony – to ważne centrum kulturalne, w którym odbywają się liczne wystawy i inne wydarzenia artystyczne – mówi Agnieszka Kozłowska, Starbucks Brand Manager na rynek Europy Środkowo-Wschodniej. – Możemy dzięki temu od razu aktywnie włączyć się w życie miasta, zapewniając jego mieszkańcom tzw. „trzecie miejsce” pomiędzy domem a pracą czy uczelnią – dodaje.

Oprócz kaw Starbucks pochodzących z upraw Ameryki Łacińskiej, Azji i Pacyfiku oraz Afryki, a także napojów kawowych przygotowywanych na bazie espresso z certyfikatem Fairtrade, takich jak Caffe Latte, Caffe Mocha czy Cappuccino, goście mają wybór dań i przekąsek, dostosowanych do potrzeb klientów w różnych porach dnia – menu śniadaniowe, lunchowe i deserowe.