Otwarcie uświetnił swoją obecnością prezydent miasta Robert Choma, który uczestniczył w oficjalnym przecięciu wstęgi i poświęceniu budynku. Blue Park Przemyśl w chwili otwarcia wynajęty był w 98 proc.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogliśmy zrealizować w Przemyślu centrum handlowe Blue Park. Uważam, że jest to miasto z ogromnym potencjałem. Już jesteśmy świadkami uruchamiania tu wielu ważnych inwestycji. Dlatego warto być w Przemyślu.
Dziękuję za obecność władz miejskich i kościelnych na uroczystości. Traktujemy to, jako wyraz zaufania dla inwestora i dewelopera. Mam nadzieję, że obiekt na stałe wpisze się w przestrzeń miejską miasta i stanie się cenionym miejscem zakupów dla mieszkańców Przemyśla i okolic oraz klientów z Ukrainy – powiedział Wojciech Cieślak, prezes The Blue Ocean Investment Group.

Główną atrakcją otwarcia był zorganizowany przez firmę BOIG Piknik Rodzinny. Przebiegał on pod hasłem: Wszystko dla Twojej Rodziny – Wszystko dla szczęścia Twojego domu

Blue Park w Przemyślu to obiekt handlowy liczący 9330 mkw., w tym powierzchni najmu wynosi 8980 mkw. Projekt został sfinansowany z kredytu udzielonego przez Deutsche Bank PBC SA. Jedną z największych zalet obiektu jest jego lokalizacja przy ulicy Lwowskiej. Blue Park sąsiaduje z hipermarketem Tesco oraz marketem budowlanym Castorama.

Najemcy obiektu zostali tak dobrani, aby uzupełniali ofertę Tesco i Castoramy. Dlatego są to przede wszystkim znane firmy, oferujące artykuły do wyposażenia domu: Media Markt, (4,47 tys. mkw.) – market AGD RTV, Jysk (ponad 1,1 tys. mkw.) – meble i przedmioty do dekoracji domu, Komfort (865 mkw.) – dywany i wykładziny, Abra – meble (691 mkw.) czy Euro Firany (221 mkw.). Wśród najemców są także: Centrum Chińskie (862 mkw.) z odzieżą i drogeria Rosmann (480 mkw.). Najemcy Blue Parku Przemyśl stworzyli 120 miejsc pracy.

Inwestor 4Development powierzył całość prac związanych z realizacją obiektu spółkom tworzącym The Blue Ocean Investment Group (BOIG). Prace związane z budową Blue Parku rozpoczęły się w sierpniu 2009 roku. Na placu budowy pracowało 100 osób z Przemyśla i okolic. BOIG Project Management korzystała z usług lokalnych firm.