Na placu budowy ruszyły już pierwsze prace. Realizacja projektu ruszy pełną parą na przełomie maja i czerwca. Całość ma być gotowa już w pierwszym kwartale przyszłego roku. ale na pierwsze zakupy w części centrum inwestor chciałby zaprosić mieszkańców jeszcze przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Takie zapewnienia złożyli we wtorek oficjalnie podczas specjalnej konferencji z udziałem prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka, przedstawiciele inwestora i właściciela, a są nimi krakowskie firmy: Areszt Piotrków Sp. z o. o. oraz G2o Sp. z o. o.

Powierzchnia usługowo-handlowa zostaną zlokalizowana głównie na parterze i częściowo na pierwszym piętrze budynków i wynosić będzie prawie 3 tys. m.kw. W budynkach znajdą się kawiarnie, sklepy odzieżowe, drogeria, apteki oraz średniej wielkości sklep spożywczy. Nad częścią handlową zaplanowano zielony taras. Będą też biura. Planuje się też zaadoptowanie pomieszczeń na mieszkania. Inwestor szacuje, że centrum będzie odwiedzać średnio 2 tys. osób dziennie – informuje PAP.

Areszt znajduje się w budynkach dawnego klasztoru o.o. pijarów z XVII wieku, którzy pod koniec XVIII wieku sprzedali kościół i budynki parafii ewangelicko-augsburskiej. Wtedy też władze zaborcze zorganizowały w jego części więzienie. W 1902 roku dobudowano tam pawilony mieszkalne z celami dla aresztantów i więźniów. Zabudowę nieruchomości uzupełniają budynki wybudowane w latach 60. i 70. XX wieku – budynek administracyjny, garażowy i wartownia – podaje agencja.

Piotrków Trybunalski to miasto na prawach powiatu, położone w centralnej Polsce. Jest drugim pod względem wielkości miastem w województwie łódzkim i 47. w Polsce. Obecnie Piotrków Trybunalski liczy blisko 80 tys. mieszkańców.