Parkridge planuje wykonanie prac zarówno na terenie działki, na której powstanie galeria, jak i poza nią. Na terenie nieruchomości planowane są roboty makro-niwelacyjne: rozbiórka schodów, murów oporowych, pozostałości starych budynków, parkingów oraz nawierzchni asfaltowych. Przełożone zostaną również sieci elektryczne, sanitarne, wodne i teletechniczne. Poza terenem należącym do dewelopera wykonane zostanie przełożenie sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej, budowa sieci energetycznej średniego i niskiego napięcia oraz budowa sieci teletechnicznej.

Plany dewelopera zakładają, że przetarg na realizacje obiektu zostanie rozstrzygnięty jak najszybciej, a budowa rozpocznie się w czerwcu tego roku. Jeśli roboty budowlane ruszą w połowie br, wówczas obiekt zostanie oddany do użytku w II połowie 2011 roku.

Focus Mall Jelenia Góra to nowoczesna galeria rozrywkowo-handlowa. Obiekt będzie liczyły ponad 40 tys. mkw. powierzchni. Powierzchnia handlowa zajmie 17,5 tys. mkw. Znajdzie się na niej: 87 sklepów, restauracje, kawiarnie i wielosalowe kino.

Powierzchnię handlową w obiekcie wynajęli już m.in.: Alma (2321 mkw.), CCC(254 mkw.), Grycan(123 mkw.); Rossmann (295 mkw.); Apart, Quazi (130 mkw.), Pretty Girl (87,6 mkw.), Atlantic (57,9 mkw.), City Sport (278,9 mkw.). Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting.

Parkridge Holdings należy do czołowych firm deweloperskich w Europie. Specjalizuje się w realizacji galerii rozrywkowo-handlowych, parków logistycznych, obiektów biurowych i apartamentów. Firma Parkridge Retail działa w Polsce od 2004 roku, zajmuje się planowaniem i budową galerii rozrywkowo-handlowych Focus Mall w małych i średnich miastach. Pierwsze Focus Malle w Polsce zostały otwarte w Rybniku, Bydgoszczy, Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim. Kolejne i planowane inwestycje zlokalizowane będą w Pile, Gliwicach, Jeleniej Górze, Starogardzie Gdańskim, Ostrowie Wielkopolskim oraz Tomaszowie Mazowieckim. Parkridge Retail Poland wprowadza na rynek też drugą markę – parki handlowe Focus Park, są to inwestycje usytuowane w miastach liczących powyżej 50 tys. mieszkańców. Pierwsza galeria tego typu powstała w Świdnicy. Kolejne planowane są w miastach: Włocławek, Lubin, Jelenia Góra oraz Tarnów.